Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányomnak egyik családtagom...

Patkányomnak egyik családtagom krumplit adott héjastúl! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Éppen meglátogattam kiskedvencem amikor láttam, hogy egyik nagy okos odarakta a patkány rácsa mellé a darab krumplit. Meg volt rágva és ahogy tudom ez számára mérgező. Mit tudnék tenni?

2019. okt. 8. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Egészségére váljék, nem mérgező neki.
2019. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Itt inkább te vagy a "nagy okos". A krumpli nyersen nem mérgező, csak a zöld illetve a csírás része. Abból viszont még egy embernek is jócskán kéne enni, hogy bármi is történjen.
2019. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Azt, hogy nyugodjál meg szépen. Semmi baja nem lesz. ;-]
2019. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyitől nem lesz baja.


A krumpli a keményítőtartalma miatt okozhat puffadást, de ha nem evett meg egy egész, óriási krumplit, akkor ez sem fenyegeti.

2019. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverjük már össze a csatornapatkányt a házi (valószínűleg szaporított) patkánnyal, aminek max 3 év az élettartama és negyed annyit nem bír ki! -.-


Egyébként semmi baja nem lesz, nem 2 kg krumplit evett meg, szépen kijön majd hátul és ennyi.

2019. okt. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja a krumplitól, nem is evett belőle sokat.


De az már más tészta, hogy random emberek ne adjanak neki SEMMIT a tudtod és engedélyed nélkül.

Mondd meg nekik, hogy először veled konzultáljanak, BÁRMIT is adnának neki. (még ha azt is hiszik, hogy semmi baja sem lesz tőle, attól még nem értenek hozzá)


Esetleg csinálhatsz egy vicces/aranyos kis táblát - hogy ne tűnjön "udvariatlannak" - hogy először téged kérdezzenek meg, lehet-e adni neki ezt-azt.


Vagy kitehetsz egy kis tálat/dobozt, amibe teszel egy kevés nasit, amit bátran adhatnak neki.

De össze is írhatsz egy listát az engedélyezett és a tiltott dolgokról, ha betartják.


Emberek, nem az utcáról guberált össze egy nagy pestis-hordozó kártevőt.

Ez egy tenyésztett házipatkány, aki mellesleg házikedvenc, családtag. Nagyon okos (tanítható is) és barátságos állatka, köze sincs a sikátori rokonaihoz.


Igen, az utcán élő patkány kiszed mindent a kukából. De ugyanúgy elpusztulhat tőle, mint egy házi patkány, csak őt épp senki sem siratja meg.

2019. okt. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat értékeltem is őket. És igen egy tenyésztett, okos, barátságos házipatkányról van szó, akit az állat kereskedésben vásároltam.
2019. okt. 9. 11:35
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyes számban beszélsz róla... Ugye nem egyedül tartod?

Mert ez sokkal rosszabb, mint a 3 falat krumpli, amit megevett. Egyébként a patkánypk okosak, nem esznek olyan dolgokat, ami bajt okozhat. Belekóstol, de ennyi.

2019. okt. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha állatkereskedésből való, akkor nem tenyésztett, hanem szaporított. Ugye tudod, hogy társas állat és nem tartható egyedül?
2019. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akartam neki társat, de hím és félek, hogy verekedne a másik hímmel, vagy esetleg megölik egymást. Szüleim nem lelkesednek azért, hogy hozzak neki barátot, de köszönöm a tanácsot lehetőségeim szerzek neki valakit.
2019. okt. 9. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!