Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valami tipp a szag ellen?

Valami tipp a szag ellen?

Figyelt kérdés

Van 4 tengerimalacom. 2 ketrecben elhelyezve kettesével. Mindannyian fiúk és ivarosak(azok is maradnak). Elég szagosak már a második nap is de még a takarítási nap estéjén is. Engem annyira nem zavar a szag, de a szüleimet igen és ezért lehet, hogy a garázsba kell őket tartanom(fűtött, tiszta), de ott nem tudnék velük annyit foglalkozni. Szeretek le ülni hozzájuk a földre nézni őket simogatni és fesülni(2 hosszú szőrű)

Van valami tipp hogyan lehetnének kevésbé szagosak?

2 naponta vannak takarítva, fürdőszoba szőnyeg nem opció,mivel rágják és az alomszalagtalanítóval is próbálkoztam már.


2019. okt. 18. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
64%
Valami illatosítót vegyél ami egész nap párolog. Elég nagy a választék.
2019. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Milyen almot használsz? Próbálj ki több félét. Akár egymással kombinálva is. Nekem nagyon jó tapasztalatom van a fapellettel. Sokáig bírja szag nélkül és a pisis részek jól elkülönülnek, így tudod csak azokat cserélni. Naponta kb. 5 perc kilapátolni a pisis pelletet, és rengeteget számít.


Ez a talpuknak semmiképpen nem jó, tehát muszáj rátenni valamilyen réteget. Nekem a fürdőszoba szőnyeg vált be leginkább, ezért a helyedben mindenképpen tennék még egy próbát. A legtöbb malac hamar elunja a rágcsálását. Ha egyet szétrágnak, sebaj. Ha már nem rágják, évekig bírja és könnyen szagtalanítható.


Ha ez nem jöhet szóba, akkor jó a forgács is. Ez könnyen keveredik a pellettel, ezért egy kicsit megnehezíti a pisis részek kiválogatását, és több kerül a szemétbe. De még mindig jobb így, mint a forgács magában.

Ha teheted, próbálj ki valamilyen nedvesség áteresztő szőnyeget vagy polár plédet. Ezeknek is megvan minden előnye, ami a fürdőszoba szőnyegnek, de más anyagból vannak, és a legtöbb malac nem szereti rágni ezeket.

2019. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!