Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár napja vettem egy kis...

Pár napja vettem egy kis tengerimalacot. Tudnátok pár tanácsot adni hogy szokjon meg minél hamarabb? Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Olvastam már több oldalon hogy idő kell ameddig megszokja a környezetet meg engem is persze csak furcsa mert az első két napban amikor ki akartam venni akkor kicsit szaladgált a ketrecben de utána meg tudtam fogni de mostanában csak akkor jön ki a kis házikó ból ha nem vagyok olyan közel hozzá vagy ha nem vagyok a szobában, ahogy felállok és próbálok közelíteni már bújik el.

2019. okt. 22. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két malacom van, 4éve vannak nálam. Az egyikük a mai napig beszalad a házba, ha meglát, és addig nem mer enni sem, amíg ott vagyok. A másikuk pont az ellenkezője.

Szóval idő kell neki míg bízni fog benned, vedd ki amilyen gyakran csak tudod, beszélj hozzá és simogasd. A simit a fejüktől a hátuk közepéig szeretik.

2019. okt. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hát remélem azért meg fog szokni és nem fog mindig félni tőlem😊
2019. okt. 22. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kell mellé egy másik malac is. Akkor hamarabb fog megbátorodni is.

Illetve nézd át a tengeri malac mentők weboldalát. Ott mindent megtalálsz a kézhez szoktatástól kezdve a helyes táplálkozásig.


És mindenképp kell mellé társ. Egyedül tilos tartani

2019. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg kell mellé társ! Azt hiszem vagy svédországban vagy hollandiában törvény írja elő, hogy tilos tengericocát egyedül tartani.
2019. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, mindenképp megfofadom őket és majd veszek mellé egy kis társat is 😊
2019. okt. 23. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!