Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúlnál a fogtályog...

Törpenyúlnál a fogtályog mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
Szerencsére a nyuszimnak még nem volt ilyen problémája, sőt még fogcsiszoláson sem kellett átesnie, pedig néha előfordul hogy kevesebbet szénázik mint kellene, de mindig megpróbálom rávenni hogy többet egyen. Sajnos sok helyről hallottam és olvastam is, hogy gyakori a fogtályog és miután kialakult, állandóan előjön, valamelyiknél gyakrabban, a szerencsésebbeknél ritkábban. Olyat is hallottam, hogy teljesen legyengültek az állandó műtétek miatt, és el is pusztultak, esetleg műtét közben is. Mi az oka a betegség kialakulásának? Esetleg amelyik nyuszinak rendszeresen csiszoltatni kell a fogát, azoknál gyakoribb? Vagy olyan is előfordulhat, hogy a soha semmilyen fogproblémával nem rendelkező nyusziknál egyszer csak kialakul? Miért ilyen gyakori? Inkább idősebbeknél fordul elő, vagy lehet fiatal nyusziknál is ilyet tapasztalni? Ha egy nyuszi ilyen problémával küzd, attól még élhet sokáig? Nagyon féltem az enyémet is, még csak három éves lesz februárban, de nem tudhatom milyen betegségek fordulhatnak majd elő élete során.

2019. okt. 27. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb ha konzultálnál állatorvossal (egzós)
2022. szept. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!