Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kezdő állattartókként kicsi...

Kezdő állattartókként kicsi cicában/kutyusban gondolkozunk és menhelyeset szeretnénk, de max 8 kg-osat, hogy tudjunk vele utazni, akkor kezdésnek szerintetek melyik a lakás/kezdő gazdi barátabb állat?

Figyelt kérdés
Illetve mit kell és hogyan biztostani a kutya/macska tartásához, hogyan alakítsuk át a mostani helyeket, hogy mindenkinek jó legyen?

2019. okt. 30. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem olyan állatot válasszatok, amilyet a legjobban szeretnétek. 15-20 évig fog élni jó esetben, nem lesztek sokáig kezdők.

Én macska párti vagyok. Lusta emberként tudom, hogy nem lenne energiám a kutyát annyit sétáltatni egész évben, amennyit megérdemelne.

A macskával viszont jól ellustálkodunk a téli borongós napokon.

Igazából egy alomtálcát és friss almot igényelnek + tiszta, friss víz és megfelelő minőségű szaraztap. Nasiként jó minőségű konzerv és esetleg friss hús.

Játék nem feltétlenül szükséges, hogy drága legyen illetve házilag is lehet csinálni. Fekhelynek is általában jobban értékelik a házi megoldásokat.

Én inkább egy jó minőségű kaparófára ruhaznek be. Az olcsót nem fogja használni valószínű.

De ez sem kötelező, ha nem zavar, hogy neki megy a bútoroknak.

Illetve szükséges lesz még oltatni, ivartalanítani és féreghajtani.

Ajánlott nyakörvet is adni rá, hogyha kiszökne, vissza tudják vinni a cím alapján.

Illetve nagyon-nagyon fontos, hogy az ablakok és erkély biztonságos legyen. A legolcsóbb macskahálót venni.

Ez szerintem kutyánál is fontos, ők is kieshetnek véletlenül. Kicsi rá az esély, de inkább előzzük meg.

Esetleg a kábeleket is el lehet rejteni, előfordulhat, hogy megrágják cicák és kutyák is, főleg kölyökként.

A macska miatt a konyhában sem árt elpakolni a veszélyes dolgokat. Vagy kizárni a konyhából.

De bele fogtok razodni, egészen biztos. És megéri, rengeteg szeretet adnak.

2019. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen pontosan ilyen megjegyzésekre vagyok kíváncsi, hogy mit pakoljunk el, mit vegyünk vagy ne vegyünk és honnan esetleg, mik a legfontosabb szükségleteik... ágyban együtt alvás nem gáz? azt sem tartom kizártnak (sajnos)...:)
2019. okt. 30. 15:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Kaparófát mindenképpen veszünk és jó nagyot a legjobbat ha cica lesz végül, de mitől jó egy kaparófa..?
2019. okt. 30. 15:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is cicás vagyok.


Melyik a jó kaparofa?

Sajnos azt nem te döntőd el:)

Vehetsz neki 60ezerert macska bútort, de ha ő akkor is a papirdobozban akar majd aludni,ott is fog...


Először vegyél neki kisebbek és majd meglátod használja e.


Jelenleg 4 macskával alszok együtt.

Nem volt még baj belőle.


Viragokra vigyázz,mert valamelyik mérgező.


Döntsd el, hogy van e időd,kedved kutyát sétáltatni, esőben, majd a talpacskajat mosni, hogy ne vigye be a lakásba a koszt.


Viszont macskahoz alom kell, csomosodos a legjobb.


Ha kutyát választasz, lesz egy barátod.

Ha macsekot, talán,de csak talán lehetsz a barátja. Majd ő eldönti.

2019. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van mindkettő, de én inkább kutyás vagyok és ha vele szeretnétek utazgatni, akkor is inkább a kutyát ajánlom.


A macskához nem kell munka után hazarohanni, mert ők almot használnak, cserébe random lelöknek dolgokat a szekrényről :P és kirándulni se nagyon tudsz vele, max, ha cipeled.


A kutyával sokkal nagyobb társasági életet lehet élni, van egy csomó kutyás sport, sokkal több aktivitást lehet velük csinálni és nagyobb eséllyel lesz bújósabb, mint egy cica. Viszont velük tényleg foglalkozni kell, napi 4x levinni, sétálni, szocializálni, agyilag lefárasztani.


A macskám elég nagy stresszként éli meg a legkisebb változásokat is, ha pedig új helyre viszem, nagyon rosszul viseli. A kutyáimnak viszont pont mindegy, hogy hol vagyunk, ha velük vagyok, tudják, hogy rossz nem történhet, sőtt kifejezetten szeretnek új helyeket felderíteni :)

2019. nov. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, még tanakodunk és a lakást megpróbálom majd úgy átrendezni, hogy senkinek ne legyen baja/hiánya belőle/miatta..
2019. nov. 3. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!