Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Muszály tengerimalacból 2-t...

Muszály tengerimalacból 2-t venni? Egy ideje gondolkodok rajta, hogy szeretnék, de csak egyet. L

Figyelt kérdés
Több helyen is olvastam, hogy ha valaki vesz, akkor 2-t kell. De muszály? Csak úgy vehetek, ha 2-t? Egyet szeretnék/szerettem volna. 2 most nem fér bele :/

2019. nov. 11. 21:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Megaztán, amelyik boltból elhoznék 2-t, akkor ott maradna egy egyedül magányosan...
2019. nov. 11. 21:24
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Muszáj.


Társas jószág, egyedül magányos lesz.


Állatkereskedésből nem ajánlott, sokszor beteg (a malacok titkolják, amíg tudják) állatokat adjak el, vagy hímnek árult vemhes nőstényeket.

Tenyésztőtől érdemes venni.


Ha malacot veszel, ne spórolj az egészségén.

2019. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Állatkereskedésből ne vegyél malacot mert sokszor fiu helyett lanyt kapsz vagy ugyan ez forditva es sokszor a lanyok vemhesek.


Es muszaj a 2 malac mert egyedul depressziosak lesznek es sajnos korabban elpusztulnak a depi miatt.

2019. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen, muszaj!
2019. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Mikor kicsi voltam és költöztünk, csak egyet vihettem magammal, de nekünk aztán lett pár hörink is. Egymás mellett voltak, de a malac félt tőlük picit. Akkor nem gondoltam volna, hogy rossz neki egyedül (elég sokat foglalkoztam vele), de most már úgy gondolom, hogy a legtöbb állat igenis párban érzi jól magát :)

Ja, amúgy mi is két fiút hoztunk el hivatalosan, de elég hamar kismalacok lettek, szóval... :)

2019. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hmm... És ha sokat, foglalkozok vele? Ahol lakok, ott nem lehet tenyésztőtől beszerezni :/ csak bolt van :/
2019. nov. 11. 22:04
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem, ha sokat fogkalkozok vele, akkoe sem! Az enyemeim 0-24-ben egymas mellett vannak, ezt te kozel sem tudod megadni nekik. Fajtars kell nekik!
2019. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Kötelező 2 azonos nemű malacot együtt tartani. Ők így érzik jól magukat. Te nem tudod biztosítani a fajtárs nyújtotta boltosságot. Ha ezt képtelen vagy elfogadni, ne legyen malacod.


Kereskedésből tilos állatot vásárolni. Ha a közelben nincs tenyésztő, akkor messzebb kell menni. Bizony, egy felelős állattartó így tesz.


És ha már itt tartunk, szeretném felhívni a figyelmedet, hogy malacokhoz kizárólag egzotikus állatokhoz értő orvos ért megfelelően. Azok közül sem mind. Jó, ha van 10 ilyen orvos az országban. Tehát ha beteg lesz valamelyik, ugyanígy messzebb kell majd utazni. Mert egy "sima kutyás-macskás doki" könnyen megölheti a rossz gyógymódjával... Az orvos sem 2 forint.


Az állattartás nem abból áll, hogy veszek egyet a boltban, oszt jól van.

2019. nov. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Voltak már hörcsögeim. Az első 2-t Miskolcon vettem plazaban, nekik semmi bajuk nem volt. Aztán másik 2-t a városomban vettem, és később betegek lettek, majd elpusztultak :/ Ma nagyon megtetszett 3 malacka a boltban, és gondolkoztam rajta, hogy az egyiket elhozom, de meggondoltam magam, hogy előbb inkább utánajárjak. A höriket (az utolsó kettőt) is folyton vittem orvoshoz, és a malackákkal már nem akarok így járni.
2019. nov. 11. 22:18
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
A hörcsögök magányosan élnek, őket tilos párban tartani. Darabokra is szedhetik egymást. Miskolc környékén kettő hörcsögökhöz ténylegesen értő orvos van, Felsőzsolcán Dr. Magos Zsuzsa és ifj. dr. Zwillinger András.
2019. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!