Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam újra kézhez...

Palilaci kérdése:

Hogyan szoktassam újra kézhez a deguimat?

Figyelt kérdés

2 hónapja kb. hoztam el egy fiú degu testvérpárt a kisállatkereskedésből. 7-8 hetesek lehettek. Nagyon kezesek voltak, néhány napon belül megszoktak, elaludtak a kezemben, amint leültem, felmásztak a nadrágom szárában hozzám stb. Rá 1 hétre történt egy kisebb baleset, ugyanis leejtettem az egyiket elég magasról. Nem lett semmi baja, de azóta eléggé félénkek, közel sem olyan barátságosak és bújósak mint voltak. Most kaptak egy nagyobb ketrecet, új játékokat, de a helyzet továbbra is változatlan.

Ötletek?


2019. nov. 14. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
A degu hihetetlenül kedves,szeretetre méltó állat,de ha egyszer rosszul bántak vele,egy életre megjegyzi a cselekedetet és a hozzátartozó embert.
2019. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
65%
fhuu, szegények. és szegény te, most elvesztettél egy barátot
2019. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok türelemmel. És ne erőltesd a közeledést ha nem akarják. Előbb utóbb újra minden oké lesz.
2019. nov. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Lassan haladva minden oké lesz, újra el kell nyerned a bizalmukat, ülj le közéjük várd meg, hogy rádmásszanak óvatosan nyúlj feléjük hogy meg simizd őket, ha elszaladnak ne erőltesd az elkapást mert ha kergeted őket csak még jobban félni fognak idővel újra bízni fognak, ülj közéjük és hagyd hogy újra felfedezzenek.
2020. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!