Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol tudok hörcsöglabdát venni...

Hol tudok hörcsöglabdát venni 1000ft alatt bátonyterenye környékén?

Figyelt kérdés
ez nagyon fontos min denképen válaszolj!!!!!
2010. júl. 19. 23:57
1 2
 1/15 anonim válasza:
39%

hörcsöglabda?

azmiag*ci?

2010. júl. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

[link] ilyen!:D


Kérdező:webáreuházakban nézelődj,sztem találsz megfelelőt!

2010. júl. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Toppancs ***** válasza:
Kisebb állatkereskedésben talán lehet kapni de ha rám hallgatsz akkor többet foglalkozol vele akkor nem kéne abba a kis gömbbe tenned. Gondolj csak bele ha téged tennének egy ilyenbe. Nem akarok beleszólni, a te döntésed de szerintem ez állatkínzás!!
2010. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az a vicc,hogy már embereknek is van ilyen,hogy bebújsz egy ilyen gömbbe és futsz benne,de csak max. 15 percet lehetsz bennt mert elfogy a levegő!Strandon és balatonon is van ilyen..

De sztem se jó játék ez a hörinek,aki ezt kitalálta,lecsukatnám,vagy őt futattnám egy emberi méretű labdában!

2010. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Toppancs ***** válasza:

Pontosan!!!!

Lehet hogy azt hitte hogy ez milyen jó nekik de egyszer mi is kaptunk ilyen labdát kipróbáltam hörcsögömnél és szegény teljesen ki volt!!! Ráadásul állandóan neki ment a falnak!!!:(

2010. júl. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
de mégse veszek neki mert helyete egy ketrecet veszek mert itt a takarmányosban naon sok ketrec van
2010. júl. 20. 21:03
 7/15 Szandra-Diesel ***** válasza:

Nem tudom hol lehet a hely ahol laksz, de talán ha van nagyobb város a közelben találsz Fressnapf-ot ott lehet venni, de ajánlom neked, hogy 1500at szánj rá aranyhörcsög esetében, mert csak törpehörcsögnek kapsz 1000ért labdát, és a méret nem mindegy. Kisállat kereskedésben is sok helyen megtalálható ez a kis játék, mivel a hörcsögök körében nagyon népszerű. És nem is beszélve arról hogy interneten is van rendelős oldal ahol ezt el lehet érni, bár ezt az egy szem játékot nem éri meg magában rendelni, mert alacsony ár esetén kiszállítási költség van.

Hogy állatkínzás-e? Azért ezen lehetne vitatkozni. Miért lenne egy mókuskerék elméletén működő gömb állatkínzás, amikor a ketrecben felszeret kerékbe önakaratából megy bele és hajtja akár egy éjszakán át. A gömb miben más? Kis odafigyeléssel az állat ugyan úgy élvezi a nyílt téren való rohanást a gömbben, mint ha a ketrecbe zárva mókuskerekezik. Az én kis hörcsögöm száguld benne mint, ha fel lenne húzva. Ellenben az a gömb, ami a képen van feljebbi hozzászólásba úgy tűnik nem tud szellőzni. A kereskedésekben kapható gömb, mint az enyém is minden centiméteren szellőző réssel van ellátva, én belenyomtam az arcom és vettem egy mély levegőt a labdán keresztül, olyan volt, mintha semmi nem lett volna a szám előtt. Átlátszó, igaz általában színes, hogy feltűnő legyen, de az állat mindent lát maga körül.

Véleményem szerint az az állatkínzás, ha az állat egész életét a ketrecben tölti, és nem merik kivenni mondván eltűnik és szétrág mindent, ez a gömb erre pontosan megoldás. Állatkínzás az is, ha ellenben szabadon engedik a lakásban majd az állat rátalál egy vezetékre, megrágja és megvágja a 220, vagy rálépnek, belerúgnak stb... a labda óvja az állat épségét.Nekem a 10 évvel ezelőtti hörcsögeim volt hogy a szekrény tetejéről kerültek elő, vagy beesett a szekrény rése közé, nagyjából 2métert zuhanva. Akkoriban nagyobb állatkínzást követtem el, mint hogy most kirakom a hörcsögöt fél-1órára a szobába a gömbbe és teljesen egészségesen kerül vissza a ketrecbe, jó kis rohangálás után. Természetesen fontos oda figyelni rá így is és a kint töltött időre. Hisz a gömbben nincs folyadék, ezért időnként vissza kell tenni hogy belátása szerint folytassa a mozgást és szükségletei kielégítését.

Én úgy gondolom jó választás ha beruházol egyre csak szánj rá 1500Ftot.

Tessék ez a mienk, csak citromsárgába, és ne tévesszen meg a linkben szereplő 12cm-es méret, mert 18cm.

[link]

2010. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Toppancs ***** válasza:

Sandra-Diesel:

Ha szerinted a gömb nem állatkínzás akkor veled tényleg baj van főleg ha még ilyen csodálattal is beszélsz róla!!! SZEGÉNY HÖRCSÖG!

Mellesleg ne magadból indulj ki azzal kapcsolatban hogy ha egész nap szabadon lenne az nagyobb állatkínzás, mivel senki nem olyan hülye hogy annyira ne figyeljen a hörcsögére hogy a szekrény tetején találják meg vagy hogy elrágjon egy vezetéket és ami még ennél is rosszabb hogy beleesik egy repedésbe ahol talán el is pusztulhat!!!!!!!!!:((

Most meg még abban a labdában kell lennie!

Ha lenne türelmed a hörcsögödre akkor talán te is játszhatnál vele, elengedhetnéd, akkor mehetnél utána nehogy valami baj legyen és akkor talán nem ezekbe a KACATOKBA kényszerülne!

És ez nem azt jelenti hogy egész nap a ketrecébe kell lennie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

2010. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen!!!Minek kell ilyen vacakba belerakni szegény hörit??Had futkározzon kedvére,persze úgy hogy figyelsz rá merre van éppen...
2010. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szandra-Diesel ***** válasza:

Egy ekkora állatnál egy átlagos lakásban, ahol sajnos el tud bújni a szekrény mögé, a vezetékek előfordulnak sok helyen, akár mennyire is próbálok figyelni rá, meglóghat. Ki van engedve úgy is, hogy minden lépését követem, viszont úgy folyamatosan korlátozom, majd arrébb cipelem, de ő úgy is mindent látni akar, úgy is minden mögé be akar szaladni és felmászni. Az eredmény az, hogy kb. fél percenként fogdosom és teszem a szoba közepére, de nyilván szerintetek ez lenne a megoldás.

Amúgy meg nyilván gondolhatod, hogy a szekrény tetejére nem én zavartam fel a régi hörcsögöt. Gondolod, hogy én nem lepődtem meg azon, hogy szakadatlan keressük, nem találjuk majd hirtelen a szekrény tetejéről kandikál le? És marhára nem tudtuk, hogy ment fel.Az egyik szobába viszonylag el tudtunk zárni minden szekrényt és vezetéket, régen rendszeresen oda voltak kiengedve órákra a hörik, mindazon által a kettő hörcsögből az egyik annyira jó fej volt, hogy őt sosem kellett keresni, és sosem kellett szekrény mögül se kiimádkozni, mindig szem előtt volt, a testvére volt, aki egy ugyan ilyen futtatás alkalmával, hirtelen fentről kandikált vissza. Megpróbáltuk megoldani a problémát, elzárni a feljutását, 0 eredménnyel, mindig megtalálta az utat, hogy feljusson, ennek természetesen minimális mozgatás lett a vége, mert ilyen habitussal nem kaphatott semmilyen szabadságot. És nem voltak magára hagyva, én minden alkalommal a szobában ültem és figyeltem őket, de pillanatok alatt képes volt eltűnni.

És nyilván állatkínzó vagyok, ha egy mókuskerék alapú gömbbe teszem fél-1 órára egy nap, és igen nyilván az is állatkínzás ha a ketrecébe teszek ugyan ilyet és saját akaratából hajtja egész éjjel. És nyilván állatkínzás még akkor is ha a höri megállás nélkül rohan vele fel alá, és tök jól irányítja, nem tudom mi számít annak, ami arra utal hogy megviselné, ugyan olyan aktívnak és tesz-vesznek látom a ketrecben mint a ladbában. Tegnap este takarítgattam a piszkait a házából, ez alatt is a gömbben szaladt, és nem győzött a kitakarított alomhalmon átszánkázni vele, meg persze nekem gurulni. Majd visszaraktam és folytatta a kerekében.

Nem tagadom, hogy minden állat más lehet. Nem vagyok olyan, aki nem törődik az állatával, minden állatot pontos utánanézés és mérlegelés után veszek, megfelelő tudással ahhoz, hogy el tudjam látni. Ha azt látnám, hogy a gömb kikészíti én sem használnám, de abban semmi kivetni valót nem látok, hogy futkoshat benne, amíg úgy nézem aktív és nem esik baja. Mellesleg a sportoláshoz az emberek is rengeteg módszert kitalálnak, ebből mindenki azt használja, ami neki testhez álló. Szerintetek állatkínzás, sztem köze nincs hozzá. Nem egy embertől hallottam és neten olvastam, hogy imádják a hörcsögök, ezért vettem meg neki, erre alapozva. Eddig nem kellett csalódnom.

2010. júl. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!