Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görényt lehet lakásban szabado...

Görényt lehet lakásban szabadon tartani, mint egy macskát? Lehet pórázon sétáltatni?

Figyelt kérdés

Lenne egy nagyobb ketrece, de úgy gondoltam, hogy oda csak aludni járna be. Ott lenne a fekhelye, játékok stb. De nem lenne bezárva, csak ha szükséges (vendég érkezik stb)


Jobb időben napi 1x egyszer ki lehet vinni sétálni? Békés, nem forgalmas helyre?


Kutyákkal tartható egy lakásban? Ha kölyökként kerül kistestű kutya mellé? Megszokják egymást? (a kutya mindenkivel barátságos, cicákkal nőtt fel)



2019. dec. 20. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy lehet, mert iszonyú mozgásigénye van.

Hogy mit szólnának egymáshoz a kutyával, azt nem tudom.

2019. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Nálunk kettő van szabadon a lakásban. Van lakjuk, de a legritkább esetekben alszanak ott. A fiú már aludt a szekrény tetején is. Sétálni lehet.
2019. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem harapnak ezek az állatok? És ilyen mindenféle mérgezést, fertőzést kap el az ember. Kiharapja az ember húsát, elég fájdalmas lehet nem?
2019. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A házunkban két lakásban is tartanak/tartottak görényt, ők szabadon hagyják. Egyszer az egyikük görénye kiment valahogy a lépcsőházba, én meg behoztam magamhoz, mert még nem tudtam, hova tartozik, 1 napig itt volt. Hát, párszor úgy megharapott, hogy vérzett az ujjam. Amikor sikerült meglelni a gazdáit, ők mesélték, hogy álmukban néha a lábfejükbe beleharap. Hát nem tudom, nekem nem kéne görény. A macska pont jó.
2019. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
legjobb nekik a szabadontartás, mert ahogy irták, iszonyú mozgásigényük van, állandóan szaladgálnak, kutakodnak, vadásznának. Szinte a macskák ellentétei ilyen szempontból. Csak olyannak ajánlom aki sokat tud velük foglalkozni
2019. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdő görényes vagy, pláne még más állataid is vannak akkor érdemes ketrecben tartani őket amikor nem figyel rájuk senki, nem olyanok mint a kutya vagy macska, hogy megtiltasz nekik valamit és akkor arra hallgatnak. Nagy szökőművészek és bajkeverők. Szabadon felügyelet nélkül csak úgy tartható lakásban, ha az teljesen görénybiztos, legjobb ha van egy saját külön szoba nekik erre a célra. Képesek leesni magasabb helyekről, bebújni kisebb lyukakba, kisurranni a nyitott ajtón amikor senki nem figyel, kiásni a virágokat, kirágni a dolgokat (nálunk a mosogatógép lefolyó csövére harapott egyszer rá, ki is lyukadt), szétrágni, megenni olyan dolgokat amiktől bajuk lehet, stb. Érdemes ketrecben tartani őket amikor nem figyeltek rá, megfelelő mozgatás mellett úgyis csak aludni fognak oda járni. Napi 4 óra szabadon lét bőven elég nekik, persze felváltva, reggel és este kis idő, akkor tombolhatnak, megszokják a rendszert. Minél idősebb lesz, annál kevesebb mozgást igényel, magától el fog menni egy zugba aludni majd.

Sétáltatni lehet, de nem minden görény szereti. Akinek nem jön be nem szabad erőltetni, mert csak stresszeli magát közben. Nekem három görényemből egy utált kint lenni, félt mindentől, másik kettőt meg nem lehetett lelőni, ment volna világot felfedezni.

Kutyával összeszoktathatóak, de ez függ a kutya és a görény habitusától is.

2019. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém az exem Angol bullterrierével lakott együtt egy évig, imádták egymást, tökéletlen bolond volt mind a kettő. Össze lehet őket szokatni, de nem mindet. Felügyelet nélkül tényleg csak akkor legyen szabadon, ha teljesen görénybiztos a szoba, mert igazi kisördögök.
2019. dec. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!