Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fülatkás nyúl kezelése?

Fülatkás nyúl kezelése?

Figyelt kérdés

Az egyik házinyulam egyik füle erősen atkás lett, látszik a barnás kéreg, a füle is kicsit piros. Tudom, hogy ivermektin kellene, szerintem antibiotikumm még nem. SH-Rodemectin spot on van itthon. Ha azzal kezelem, az elég, vagy mindenképp injekcióban kéne ivermektin?

Rodemectinben 0,2 mg ivermektin van egy cseppen, a leírás szerint 2 csepp kell kilónként, akkor a 4,3 kilós nyulamnak 9 cseppet adnék.

Nincs normális állatorvos a közelben.


2019. dec. 22. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig mindenképp orvos kellene. Ha már ennyire durva az atka akkor nem elég az injekció meg a csepegtetés hanem kell amivel közvetlenül kezeled.
2019. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi kéne, mit értesz közvetlen kezelés alatt? Atkával mást nem csinálnak, csak ivermektinnel kezelik (injekció, csepp, vagy ritkán szájon át adós formában) és ha nagyon durva a helyzet, akkor antibiotikumot is adnak, ha más fertőzés is van a következtében. Ennél durvább helyzet meg ritkán van, akkor ha kialakult még valami a következtében, azt is kezelik, de itt arról most nincs szó. A kérges részt sem szabad leszedni, szóval nem hiszem, hogy tud mást csinálni vele az orvos.

Az itteni orvosokhoz nincs értelme elvinni, életükben nem láttak nyulat, max levágni. Nyulas orvos meg 150 km-en belül nincs. Nem cipelném 300 km-t azért, hogy ott si csak ivermektint adjanak, azt én is tudok.

2019. dec. 22. 16:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is atkàsak vagyunk kaptunk cseppet és mellé ecsetelőt. Csak a cseppektől meg antibiotikumtól nem lesz jobb. Muszáj neki az orvos mert kaparékot kell venni és megfelelően kezelni.
2019. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Milyen ecsetelőt, mire kaptátpok azt?

Amúgy már jobb lett sokkal a rodemectintől.. de miért is ne lenne jobb? Ti is csak cseppet kaptatok lényegében, az meggátolja az atkák továbbterjedését, kipurcan a nagy részük és meg van oldva ezzel a probléma. Ahogy írtam, antibiotikum nem is kell, mert nincs egyéb fertőzés, még viszonylag kezdetleges a dolog. Ecsetelőt még sosem kaptunk, pedig régebben vittem jó orvoshoz már atkás állatot.

2019. dec. 28. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!