Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit mondjak a szüleimnek hogy...

Egyemke kérdése:

Mit mondjak a szüleimnek hogy megengedjék hogy legyen tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Szóval azért nem engedik mert azt hiszik hogy nem gondoznám őt és rájuk hárulna ez a feladat. De gondoznám és már vagy 100 vidit megnéztem a tartásáról.meg azért se engednik mert ugye ki kell engedni őket a ketrecből néha és elrágják a vezetékeket az ellen mit tudok csinálni?

És a pótapukám olyan dolgokat mond a tengerimalokról anyának hogy basarsz olyan hazugságokat. És most meg az volt hogy játszottam a gépen (nagyon ritkán tudok) és mondta anya hogy mennyünk le én és a tesóm segíteni neki. A tesóm lement mert mindig ilyen nyalizós. Én nem mert mindig én segítek anyának és most akartam hogy a tesóm segítsen neki. És erre fel feljön a pótapukám a szobámba megfogha a leptopom és le bassa a földre és mondja hogy NEM HISZEM EL HOGY NEM LEHET LEJÖNNI SEGÍTENI ÉS ÍGY AKAROD ELVÁRNI HOGY MI IS MEGTAGYÜK AZT AMIT TE AKARSZ?!

és erre fel jön az anyám is és mondja hogy el lehet felejteni a tengeri malacot. De most komolyan ezért? Egyedül apukámra számítható az igazira. Bár ő meg utálja a tengeri malacokat. Amúgy a pótapukám alkoholista



2019. dec. 22. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem jobban jársz ha nem tartasz tengerimalacot, ha valóban igaz amit írsz akkor szerintem a szüleid már pótapukád illetve anyukád nem elég érettek mentálisan ahhoz hogy tengerimalac illetve egyéb kisállat legyen a közelükben, félő hogy bántanák.


Mellesleg azt azért megjegyezném a gyereknevelésre sem tűnnek alkalmasnak a leírottak alapján.

2019. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt régen macskánk de elkellet adnunk mert bérhzában lakunk de anyám imádja az állatokat.
2019. dec. 22. 14:32
 3/8 A kérdező kommentje:
*bérházban*
2019. dec. 22. 14:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, én se vennék gyereknek tengerimalacot.

Nekem van 2, rengeteg munkába és pénzbe vannak. Naponta takarítom őket, mert különben nagyon büdös lesz.

Naponta többször etetni kell őket és rengetegbe van a kaja + szedni kell friss füvet is nekik.

Lehet az elején jó móka, de 5-8 éven keresztül is tudod vállalni?

Milyenek az anyagiak? Lenne pénz állatorvoshoz vinni, ha bajuk lesz?

Imádom őket tartani, nagyon szeretnivaló állatok, de az árnyoldalait nem szokták sehol leírni. Tényleg gondold át, hogy x éven keresztül is szeretnél velük foglalkozni?

Ha igen, akkor próbálj beszélni többször a családdal és érvelni, meggyōzni őket. Lássák, hogy nem csak fellángolâs.

2019. dec. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Eleve tilos egyedül malacot tartani. Minimum 2 azonos nemű kell. Felejtsd ezt el, a szüleid borzasztó ostobák. Orvoshoz tuti nem vinnék.
2019. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen körülmények közé malacot soha! Jól írta az előző, sok macera van velük, egy nem is elég, min. 2 kell, kaja, nonstop széna, nagy hely szükséges, exotikus állatorvos, aki nem kevés pénzt kér a gyógyításért. Pláne zűrös családba semmiképpen.
2019. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

" már vagy 100 vidit megnéztem a tartásáról"


Akkor előbb válogatni kéne köztük, hogy melyiket érdemes figyelembe venni!!!

Mert következetesen 1-esz számban beszélsz róluk, pedig egyedül nem tarthatóak.

Nálunk fejlettebb szociális érzékkel bíró országokban ez konkrétan állatkínzásnak számít. A tengerimalacok társas lények, minimum 2, de jobb esetben még többet kell együtt tartani.

Ez annyira alapvető, hogy ha ennyit nem tudsz, akkor semmit nem tudsz róluk.

2019. dec. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ne haragudj de te roma vagy?
2019. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!