Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ragaszkodjak a hörcsögöm...

Ragaszkodjak a hörcsögöm elaltatásához?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az aranyhörcsögöm 3 éves és 5 hónapos. Kb. egy éve elkezdett nőni a hasa drasztikusan, a viselkedése is megváltozott. Azelőtt egy angyal volt, de rajtam kívül már senki nem mer hozzányúlni, mert harap. (engem nem)Ezzel egyidőben észrevettem, hogy valahogy a hallása is elment. 2 hónapja már a szemét sem nyitja ki, vakon bóklászik. A szőre elkezdett kihullani, úgy néz ki szegény, mint egy zombi. Egy hordóhasú, vaksi, süket höri, pipaszár lábakkal. Az állatkórházban beszéltem telefonon egy szakorvossal, és abban állapodtunk meg, hogy elaltatjuk. Elvittem hozzá, és rendesen leesett az álla, csak azt mondogatta, hogy "én ilyen öreg hörcsögöt még életemben nem láttam!", úgy viselkedett, mintha cirkuszban lenne. Megállapította, hogy daganata van, és már nem húzza sokáig. Szóval a lényeg az, hogy nem volt hajlandó elaltatni, szerintem valami Guinnes rekordra pályázik, vagy nem tudom. Adott egy csomó gyógyszert, fájdalomcsillapítót, Espumisant meg vitaminokat, és hazaküldött minket. Azt mondta, hogy amíg eszik, addig nincs baj. Az tény, hogy állandóan zabál, közben meg már maga alá kakál. Néha véletlenül a hátára fordul, és nem tud visszafordulni a hordóhasától, aztán úgy van egy fél napig, ha éppen nem vagyunk otthon. Úgy alszik, hogy közben nyávogva sóhajtozik, mint aki halálán van. Ne értsetek félre, nagyon szeretem ezt a hörcsögöt, de azon gondolkodom, hogy kínzás neki az élet. Bocs hogy hosszúra sikerült. Mi a véleményetek?
2019. dec. 29. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Altasd el, szegény valószínűleg nagyon szenved már.
2019. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
kérdezz meg egy másik állatorvost. nekem az espumisan furcsa, mennyit adjál neki? egy szem hanyad részét? a súlyához kiszámolva???
2019. dec. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
66%
Én mindenképpen elmennék egy másik orvoshoz, megkérdezném a véleményét. Ahogy leírtad, az altatás lenne neki a legjobb (!!szerintem!!).
2019. dec. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, attól féltem megköveztek. Injekciós tűben adta a doki a gyógyszereket, egy-egy cseppet rakok a kajájára. Az állatkórházban ez az egyedüli "egzotikus állat szakorvos", a többi nem foglalkozik hörcsöggel. Vagy egy hónapja voltam nála, de egyáltalán nem lett jobb a gyógyszerektől, azóta kezdett el kihullani a szőre is.
2019. dec. 29. 17:27
 5/12 A kérdező kommentje:

Azt mondta az orvos, hogy a gázoktól is lehet nagyobb hasa.

Egyébként a telefonban azt mondta, hogy a gazda joga eldönteni, hogy elaltassa az állatot, erre meg nem volt rá hajlandó...Akkor szerintem visszamegyek hozzá, és megmondom, hogy ragaszkodom az altatáshoz. Akkor kénytelen lesz megcsinálni.

2019. dec. 29. 17:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta a gázoktól nagy hasa? Hogy vizsgálta meg az a balfa.sz?
2019. dec. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Általad el azt a szerencsétlen állatot. Csak szenved.
2019. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Altasd*
2019. dec. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Leírtak alapján már rég elaltattam volna
2019. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Megerősítettetek, hogy nem vagyok gonosz, amiért elveszem az életét.
2019. dec. 29. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!