Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet füvet a nyuszim?

Toppancs kérdése:

Ehet füvet a nyuszim?

Figyelt kérdés

A kis nyuszim 7 hetes.

Ehet füvet? Szoktunk neki adni minden nap és egyenlőre nincs semmi baja, de megkerestem az interneten és három ember három különböző választ adott:

-1. NAP CSAK EGY KICSIT ÉS UTÁNA 2-3 NAPIG NE ADJAK NEKI;

-MINDEN NAP DIÓNYI FÜVET ADJAK NEKI;

-5 HETES KORÁTÓL MINDEN NAP EGY KICSIT.

Tudom hogy nem szabad felfújódnia, de minden nap 4-5 levelet kap, és eszik füvet is bár azzal inkább ismerkedik.

Mennyit adjak neki? Jó az amennyit eddig kapott?


2010. júl. 21. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mikor pici volt a nyuszim egy marokkal adtam neki.

Most nagy sok lucert kap. Amúgy ha vizes a fű attól jobban felfujódik. Tehát ha vizes, vagy nyirkos ne is adj neki. Ha száraz a fű akkor egy keveset adhatsz neki, és sok répát!:)

2010. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

te ismered mennyire bírja a zöldet :) adhatsz neki midnen nap pár szálat, vagy kicsit többet de ritkábban.

nagyon vigyázz h ne leyen vizes vagy possadt a fű!

2010. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Miért pont fűvel eteted? Jobb lenne répa szárával, lucernával vagy akár káposztával is, mint sima fűvel. Mondjuk az enyém még kutyatápot is eszik. XD
2010. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen mindig kap répát és almát és vizes,nyirkos vagy rohadt füvet nem adnék neki soha!!!:)

Köszi a válaszaitokat ha valakinek van még ötlete kérem írjon!:)))

2010. júl. 21. 12:56
 5/16 A kérdező kommentje:

Kutya tápot?:D És szereti?

Azért fűvel etetem mert most falun vagyunk és ha kiviszem a kertbe akkor ott elrágcsálgat, legjobban a pitypang levelét szereti!!:)

Salátát nem merünk még adni neki!

Répát minden nap kap! Imádja!:))

2010. júl. 21. 12:59
 6/16 anonim ***** válasza:

-.-' az egy NYÚL a természetben szerinted nem eszik egy nyuszi sem füvet? most őszintén!!!

én nyulam kint élt udvaron mert mindig kijött a ketrecéből és egész nap füvet evett, kapott mellé tápot meg egy rahedli egyéb zöldséget és gyümölcsöt is de soksok füvet is evett...sokszor esőben is! soha semmi baja nem volt! és 4-5 évesen pusztult el egyéb okok miatt amit nem részleteznék de nem a mi hibánk volt...

szóval kérdésedre a válasz: ha városban laksz mosd meg és várd meg míg megszikkad a fű mielőtt neki adod, falun meg akár mosásnélkül is adhatd neki...nem lesz tőle baja, bár lucerna táplálóbb :)

2010. júl. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ezeket a "nyúl az birja a zöldet" válaszokat de birom :)

elképzelhető hogy a te nyuszid bírta a zöldet. de nem bírja mindegyik! ha nincs hozzászokva a sok zöldséghez, vagy kényesebb a gyomra belehalhat. azért mert egykor a kutya is vadon élő állat volt még adok neki enni és nem zavarom el h vadásszon magának :) ezek a törpenyuszik már bentre tenyésztett állatok, és mindenféle okosember véleménye ellentétére, nem tudják feltétlen megállapítani hogy mi jó nekik, és mi nem.

-amúgy már válaszoltam (:

2010. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt sok nyuszi, bár nem törpék. Nem voltak elkapatva, adtunk nekik minden félét. Zöldet tápot zabot szénát stb.

A zöldnél vigyázni kell ha nem bírja a nyuszi gyomra. Nálunk egyik évben egy egész alomnyi kisnyuszi ment el. Akkor kérdezősködtem és akkor mondták, hogy inkább kevesebb zöldet kapjon, de a széna az nagyon jó. És a lucernával vigyázni kell mert puffasztó hatású, a káposzta kukorica karfiol karalábé úgy szintén.

2010. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A nyuszim gyomra jól bírja a füvet csak azért kérdeztem meg mert betegen született!

Amúgy házi nyúl ő is!:)

2010. júl. 21. 18:36
 10/16 anonim ***** válasza:

Én a nyusziknak csak füvet adok, télen pedig zárazat.

Minden nap tépek nekik, frissen.

Arra kell vigyázni, hog vizes füvet ne kapjon, mert attól elpusztul!

2010. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!