Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulam miért rágcsál...

Törpenyulam miért rágcsál furcsán?

Figyelt kérdés
Néha furcsán rágja a szénát, de ettől függetlenül sokat eszik. Jó az étvágya is, mindent megeszik, kedve is jó. Nem könnyezik a szeme sem, nem folyik a nyála. Tudom ezek még nem jelentik azt hogy nincs semmi baj a fogával. Egyébként a szénát is nagyon szépen megeszi, sokat is eszik belőle, de időnként előfordul, hogy egy-egy vékony szálat sokáig rág, mintha nem tudná megrágni, de utána pedig vastag és kemény szálakat teljesen szépen megeszi. Nem látszik rajta hogy fájna neki. November végén voltunk oltáson és akkor is mondtam ezt az állatorvosnak, aki megnézte a fogait és azt mondta hogy szépek. Tudom hogy csak altatásban tudják megnézni a teljes fogsort. Viszont amíg sok széna fogy, addig nem érdemes orvoshoz fordulni? Április végén kell mennünk az éves oltásra, elég ha akkor megnézik?

2020. jan. 15. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam is lassabban eszi a vékonyabb szálakat.

Szerintem mivel vékony nehezebb úgy helyezni a fogak közé hogy az rágható legyen.

2020. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet, remélem. Idáig nem volt semmi baj a fogával. De nem szeretném addig hogy altassák, amíg eszik sokat. Ha tényleg azt látom, hogy a szénát vagy mást nem tudja egyáltalán megenni, vagy tényleg nagyon rosszul mozog a szája, majd akkor viszem külön orvoshoz.
2020. jan. 15. 15:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként van olyan kis mértékű fogtúlnövés, amit még le tud koptatni ha többet rágcsál? Esetleg ha a jövőben fogkorrekcióra szorulna, akkor ha ez nem genetikai okból fordult elő, hanem mert a széna mellett kicsit több más táplálékot kapott, és azért evett kevesebb szénát, de ha pl. a táp lecsökkentésével rábírom, hogy több szénát egyen, akkor lehetséges hogy a fogtúlnövés nem fordul elő többet vagy csak több év múlva, idősebb korban?
2020. jan. 15. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!