Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a törpe nyúl...

Mit kell tudni a törpe nyúl tartásról?

Figyelt kérdés

Gyerekeim szeretnének törpe nyúlat és kíváncsi lennék, hogy mit kell erről pontosan tudni. Nyilván utána néztünk, de érdekelnek a tapasztalatok.


Elhelyezés:

Ketrecnek egy 156,5x77x61,5 cm-est néztünk. Nem tudom, hogy ez nem nagy-e egy kicsit. Ahová a ketrec kerülne tudnánk tartani az ideális 10-20 C°-ot és a 60-70% páratartalmat. Házikónak egy 27 x 41 x 29 cm-est néztünk ki. Mi bükk forgácsot néztünk, mert ez nem tartalmaz kémiai anyagokat és pormentes. Nem tudom, hogy ez megfelelő-e a fűrészpor vagy a gyaluforgács helyett. A wc-je 50 x 34 x 26 cm-es lenne.


Fajtája: Holland törpenyúl


Ha van valami tanácsotok nagyon szívesen fogadom. 🙂



2020. jan. 15. 19:10
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ezért kérdeztem az összeszoktatást 🙂
2020. jan. 19. 08:51
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Az a gond az hogy nem lehet mindegyik nyuszit kutyával össze szoktatni. Van amelyik annyira fél hogy sokkot kap. Hörcsöggel egyáltalán nem lehet össze szoktatni mert a hörcsögbe 2 pillanat alatt kárt tesz.

Kutyákkal felügyelet nélkül nem lehet hagyni, de gondolom nem fogod napi 8 órát bambulni a kutyát és a nyulat tehát akkor felejtős hogy kutyával együtt legyenek.

Egy nyuszink nagy tér kell, kutya és hörcsög nélkül egy másik nyuszival.

2020. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

A nyuszi megtámadhatja a kutyát? Amúgy 8 órán keresztül ha kell tudok rájuk figyelni. A kutyánk nagyon barátságos, ezért ha a nyuszi nem támadja meg, akkor simán sikerülhet. Ha úgy van a nyuszi teljesen saját szobát is kaphat.


Még egy kérdés. Mennyire büdös a nyuszi? 🐇

Vagy nincs szaga?

2020. jan. 19. 12:39
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivarosodik és olyan a személyisége akár téged is megtámadhat. Vannak nyuszik akik ilyen kis mufurcok. Ivartalanítással többnyire megszűnik, de nem 100%. De lehet egy ölbe nyuszid lesz. Ez személyiség függő.


Minden nap napi 8 órát kéne bambulnod őket, közben nem csinálhatsz semmit mert ha egy pillanatra is elfordulsz megtörténhet a baj. Tehát nagyjából mereven kellene figyelned őket.


Sokkal jobb a nyuszinak egy külön szoba egy nyuszi pajtással.


Egy kutya szerintem "büdösebb" a nyúlnál. Vagyis egy kutyának erősebb kutya illata van mint a nyuszinak nyuszi illata.

Maga a nyuszi nem büdös, max az alom ha nincs tisztán tartva. A nyuszinak vatta szaga vagy széna illata van. Az alomnak nálam meg fa illata mert fapelletet használok. De igazából nem zavaró kicsit se. Más se mondta még hogy büdös lenne.

Nyuszi illata van. Nyuszi-széna-fapellet illat.

2020. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm.


Én nem igazán hallottam jókat, ha 2 nyuszi van együtt tartva. Igaz ez?

2020. jan. 19. 14:05
 26/31 anonim ***** válasza:

Társas állatok. Imádják egymást. Párban érdemes őket tartani.

A legjobb párosítás az ivartalan hím és ivartalan nőstény. Szétválaszthatatlanok lesznek.

Egyik állat se legyen ivaros mert abból is bunyó lehet.


2 azonos neműt szintén nem ajánlott főleg ha ivarosak mert abból halál is lehet.


Az összeszoktatás hosszabb folyamat de megéri mert utána együtt esznek, alszanak. Mindent együtt csinálnak.

2020. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🙂
2020. jan. 19. 16:32
 28/31 anonim ***** válasza:

10 fok szerintem kevés nekük, az enyémek 7 éve megvannak,20 alatt már folyik az orruk, persze, attól is függ hogy szokják meg

Én nem engedném kutyával egy helyre az biztos

Utazni meg dettó nem vinnem, eljöttem 300 kmre otthonról egyetemre, de nem mertem felhozni őket, nem nagyon lehet oda vissza hordozni

Pl történt olyan is, hogy mentem praktikázni állatorvoshoz, vittem a nőstényt,mert valami problémája volt, aztán 6 órával később haza és 2 napig verekedett a hím vele (2 év együttlét után)!!, tehát még orvoshoz is együtt viszem

A wcbe rakj csak forgácsot,az alom helyére mehetne valami puha (az enyémek alatt takaró van ami 2 naponta mosódik)


Kajának széna meg versele laga cuni adult(napi 1 nagy marékkal kapnak)


Amire nagyon vigyázz,ne adj neki nagy mértékben olyant ami puffaszthatja (saláta kukorica, zab, friss fű), csak fokozatosan hozzá kell szoktatni, ha nincs a közelben jó nyulakhoz értő orvos és a nyúl felpuffad, nagy esélyel harangoztak neki (ha 6-10 órát nem eszik semmit, azonnal orvos)


Kettőt vegyél, ivartalanítasd őket mindenképp

2020. jan. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a szörrel számolj, nekem oroszlánfejű meg logófülű van,heti szinten vannak fésülve, egy alkalommal olyan 10-12 nagy marék szőr jön ki,ha nem is akarod tele lesz a ház vele
2020. jan. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 20. 14:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!