Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ha utálják...

Egyemke kérdése:

Mit csináljak ha utálják egymást a tengerinalacaim?

Figyelt kérdés
Van 2 malacom egy ketrecben ugye. És az egyik eszik a másik meg elüdözi onnan és kidurja. Meg tudom hogy elkell dönteniük hogy ki az erősebb és szoktak is civakodni, de menny idő amíg eldöntik ki a jobb?

2020. jan. 23. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az egyik nem fog élelemhez, vízhez jutni, plusz ha verekednek megsérülnek, elfertőződik a sérülés.

Én elválasztottam őket egy ráccsal. A ketrecben volt egy kis fellépő műanyag búvóhely, rajta tányér. Na, azt muszáj volt kivenni és egy hűtőszekrénybe való rácsot (a régebbi hűtőkben volt ilyen fehér műanyaggal bevont rács polc) a ketrec rácsához műanyag gyorskötözővel rögzítettem. Így ha leemeltem a rácsot, akkor az jött vele, de közben a tetejét felnyitva ugyanúgy tudtam betenni bármit. A szénatartóhoz így mindketten hozzáfértek a két oldalról, plusz két itató volt nyilván.

Problémásabb volt a takarítás, de sajnos ezt kellett tenni, nem maradhattak együtt, így rácson keresztül "elbeszélgettek" egymással.

Én is vártam egy-két hetet, de nem rendeződött. Nekem fiúk voltak amúgy és piciként kerültek össze, de mikor ivarérettek lettek, az egyik állandóan üldözte a másikat.

2020. jan. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Mondjuk nekem nagy, 100-as ketrecben voltak. Ha nincs túl nagy (80 cm alatti) a ketrec, akkor sajna külön ketrecet kell nekik biztosítani, lehet használtan jófogáson, itt-ott venni.
2020. jan. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hím és nőstény van együtt?Mert a hím+hím nem túl jó kombó.
2020. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha 2 egyidős hím akkor ez állandó lesz sajnos. Ha két kiscsaj akkor lehet kellene melléjük egy hím hogy rend legyen.


De ha tényleg egyidős hímek akkor mindegyik mellé egy kiscsaj kellene külön-külön kecóba.

2020. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem verekednek. Egymás mellet alszanak cukin de szoktak morogni amúgy fiú mind a 2. És amikor morognak felmásznak egymás hátára. Olvastam azzal döntik el ki az erősebb. De az egyik már sokszor átmászott a másikon amúgy december harmadikán születtek
2020. jan. 25. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!