Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy nyuszit és egy tengerimala...

Egy nyuszit és egy tengerimalacot lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Van egy egyéves malackánk és nemsokára érkezik egy nyuszi a családba. Vajon megférnének egymás mellett? A ketrec 100x50 cm-es, fél méter magas, lehet bele egy "galériát" is tenni, hogy több legyen a mozgástér. A kertben van egy kifutó is (fressnapf), ahol tavasztól őszig jó időben napközben kint lehetnek (éjjel a házban alszanak velünk -oltás ide vagy oda, féltem az állatkáinkat a szúnyogoktól). Rossz időben és fűtési szezonban pedig a házban lehet szaladgálni. Elég lenne ez nekik? Nem bántanák egymást?
2010. júl. 22. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Jobb lett volna kiskoruktól kezdve egymáshoz szoktatni. Nem biztos, hogy az 1 éves malacka befogadná a nyuszit. :S

Én is próbáltam őket össze szoktatni de vagy a nyuszi kergette meg, vagy a malacom kapott oda. :S


Max Úgy szoktatod őket, hogy kiengeded mindegyiket szabad lábra és talán előbb megszokják egymást.De lehet, hogy a saját területükön idegesebbek lennének és nem viselnék el egymást!

2010. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha összeszoktattad őket és nem bántják egymást akk igen. De szerintem előbb mind a 2-t ivartalanítsd.
2010. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szoktatás kérdése. Végülis a malacka társas lény és szerintem a nyuszi is. Nekem van egy pincsim meg egy törpenyulam. A törpenyúl már 1éves múlt mikor befogadtam de elvolt a kutyával. Sosem bántotta csak a legelején pofán vágta mert a kutya túlságosan szagolta :)
2010. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Tehát ivartalanítva könnyebb összeszoktatni őket?

Nagy műtét ez egy bak nyuszinál és egy hím malackánál (szóval mindketten fiúk :=) )?

2010. júl. 22. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen mindenkép könyebb ivartalanítás után mert akkor már nem védik annyira területüket és lényegesen kedvesebek is.:) És egyébként hím állatoknál nem olyan nagy műtét és lényegesen olcsóbb is. Második voltam.:)
2010. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fiúk esetében nem nagy műtét, és hamar is gyógyulnak :) utána próbálkozz az öszeszoktatással, és ahogy az előttem szólók is irták, előszőr ketin kivül, a szobában és csak fél fél órára, aztán mindig tovább. ha megszokták egymást, felügyelettel csak tedd be őket a ketibe.
2010. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!