Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Talaltam egy bebi denevert a...

Talaltam egy bebi denevert a munkahelyemen mit csinaljak vele? Magara hagyatottnak tunik :/ legalabb is ott ahol talaltam oda nem tud bejutni az anyja

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
nyáron fialnak a denevérek, esetleg felnőttet láthattál
2020. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy pici, nem bébi, valószínűleg egy felnőtt példányról van szó (nyáron születnek a kicsik). :) Egyetlen példány volt? Hol találtad (kint, bent, stb.)? Ha felébredt a téli álomból, akkor nem sok esélye van túlélni egyedül. Érdemes volna pl. a Mályi Madármentőket felhívni (vagy Fővárosi Állatkert, Hortobágyi Madárkórház, amelyik közelebb van hozzád) és segítséget kérni, ők etetik tavaszig, utána pedig szabadon engedik.
2020. febr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ben, igen ebren van, abbol godnoltam hogy bebi mert eleg ugyetlen es nem ugy tunik hogy tud repulni, valahogy belekerult egy kis szemetesbe es csak korbe korbe bolyong
2020. febr. 5. 19:59
 4/10 anonim válasza:
Mutass fotót!
2020. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%
Óvatosan kezeld, mert azok terjesztik a koronavírust.
2020. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a koronavírust nem is, de veszettséget terjeszthetnek.
2020. febr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Valami denevérmentő csoportot keress, akikre rábízhatod, különben nem fogja túlélni.
2020. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

Arra gondoltam ha vegeztem reggel megprovalok elerni valakiket akik tudnak gondoskodni rola

2020. febr. 5. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Kisméretű eléggé, de kifejlett állatkának tűnik. Lehet azért is nem tud repülni, mert meg van zavarodva, tudod, fényben nem tudnak tájékozódni.
2020. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kifejlett állat, valamelyik törpedenevér faj.

Ha a Duna-Ipoly nemzeti parkot felhívod, ők segítenek. Amikor nálam voltak a lakásban, ki is jöttek, és elvitték őket.

Minden denevérfajunk védett, hasznosak, és nem bántanak többnyire még akkor sem, ha kézbe fogod (azért inkább ne fogdosd, mert törékenyek is). Ha így a dobozban hagyod, az jó, mert akkor dobozostul el tudják vinni.

2020. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!