Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan bátoríthatom a tengerim...

Hogyan bátoríthatom a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Kiteszem szaladgálni de meg sem moccan. A házát is ki szoktam tenni akkor kicsivel bátrab, de én azt szeretném ha futkározna a szobában és jól érezné magát.:) Hogy lehet ezt elérni? Jutalomfalatkákkal már próbálkoztam (salátával). Sokszor láttam már olyat hogy valaki kiengedi és akkor a malacka futkározik meg jól érzi magát.:)
2010. júl. 23. 09:30
 1/4 anonim válasza:

Ordíts rá, hogy "NYOMOD! MEG FOGOD CSINÁLNI!"

Amúgy nem tudom, talán futkározz vele? Hátha felbátorítja, ha téged sem esz meg semmi kint, így nincs mitől félnie :p

2010. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyedül tartva csinálják ezt, ha ketten vannak bátorítják egymást, de az ember nem hat rájuk.
2010. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az hülyeség, hogy egyedül nem szaladgál. Nem nagyon tudod mivel motiválni. Ha nem rég került hozzád, akkor lehet, hogy még idő kell neki, a megszokáshoz. Viszont egy társ tényleg segíthet, d enem biztos, de a tengerimalacok társas állatok!Különböző játékokat, búló lehetőségeket rakhatsz ki neki, lehet ez motiválja majd. SOk sikert!
2010. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kucee válasza:
Még régebben volt egy tengerimalacunk, aki nagyon szeretett futkározni, de csakis a szőnyegen, a parkettára soha nem ment le, így nem kellett aggódni, hogy eltűnik, pedig lehetett vagy 2 éves, amikor hozzám került. A mostaniak ketten vannak, viszont inkább elbújnak valahova, ha kiveszem őket a ketrecből, nem szeretnek mászkálni. Körülbelül másfél éve vannak nálam, nem hinném, hogy azért nem szeretnek a lakásban szaladgálni, mert nincsenek hozzászokva az új környezethez. Viszont kertesházban lakom, és nyáron minden nap kiviszem őket a kertbe legelészni, mert azt nagyon szeretik, ott egész nap mozognak, és ráadásul akkor esznek amikor akarnak, nagyon élvezik a szabadságot. Estefele, mikor felhozom őket, teljesen le vannak fáradva, csak lefekszenek a forgácsba és pihengetnek, és így volt ez az előző malackával is, aki egyedül volt. Hogyha kertes házban laksz te is, próbáld ki, hátha a szabadban több kedve van mozogni. :)
2010. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!