Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a deguimmal,...

Mit csináljak a deguimmal, hogy ne rrágják a rácsot?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesítő, szétreped már a fejem tőlük, pedig már beraktam nekik vagy nyolcféle fát meg minden...
2010. júl. 23. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy kicsi a ketrecük és szeretnének kicsit kimenni rohangálni?Mert szerintem ez a baj.Engedd ki őket olyan helyre ahol csempe,vagy járólap van(ha esetleg pisilnének),de valahova tegyél papírt vagy ruhát is,nehogy megfázzanak a hideg kőtől,aztán hagyd őket futkározni.Kicsit elfáradnak,hidd el nem fogják ezt csinálni,mert ezt ugye unalomból csinálják,meg mert nincs elég mozgásterük.
2010. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretik a rabságot. Ez van. A degunak hatalmas mászókkal, bújókkal, lógó játékokkal teli hely kell ahhoz hogy ne akarjanak szabadulni. 2-nak minimum fél köbméter.
2010. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van akkora. De amúgy rájöttem. Öcsém mellé akta a tengerimalacát, és hozzá akarnak átmenni. Raktunk közéjük egy kartonlapot és abbahagyták. :)
2010. júl. 24. 19:06
 4/7 P.Vik ***** válasza:

Háát...ne hidd el, hogy abba hagyták, csak oda tettél valami számukra nagyon érdekeset...a degu azért rágja a rácsot, mert unatkozik, tessék vele foglalkozni sokat...nagyon sokat, ha egyszer rád vágyik, akkor rád vágyik nincs mese...addig fogja ezt csinálni mig nem játszol vele kicsit:D...engedd ki nyugodtan a szobádba őket, de elötte tüntess el minden földön fekvő kábelt, főleg amiben áram megy, meg ha vannak növények azokat is jobb ha eldugod, mert mérgező lehet rájuk nézve...had fussanak egy 30-45 percet, de ugy hogy köztük ülsz a földön és hagyd hogy rajtad is rohangáljanak:D:D:D

Meglátod éjszakára csend lesz:D:D

Jó deguzást:D

2010. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Foglalkozok velük. Már két évesek, tudom mi kell nekik, azért nem értettem mitől jött rájuk. De abbahagyták.
2010. júl. 26. 10:53
 6/7 P.Vik ***** válasza:

az is közre játszhat, hogy megunták a jelenlegi berendezést...de min1 is, mert ösztönössen rágják...nincs rá konkrét magyarázat...én meg 9 éve deguzok:D...

am utolsó vagyok

2010. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát barátom állandóan rendezgeti ha itt van. Múltkor úgy átrendezte egyik degum megvágta a lábát. Azóta leszoktattam róla... Na de mindegy most nem csinálják annyira sokat, de hát végülis ki lehet bírni, cserébe olyan édesek:)
2010. júl. 27. 18:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!