Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillások, mi a véleményetek?

Csincsillások, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Vettem egy 3 éves fehér csint,3 hete nállam van, a párját elfogadja, de embert közel nem enged magához..

Le pisil, akkorát harap, hogy rendesen folyik a vér,ha a farka tövétől van felemelve úgy is belekap az emberbe, a füleitől meg a farkától kell kivenni, hogy ne tudjon megharapni..


Úgy viselkedik, mint aki idegbeteg, előző gazdájánal sokat szabadon volt engedve, engedte és szerette a simogatást.


Fog ez változni?


2020. febr. 10. 02:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Amielőtt valamelyik okos 'támadna',azért kell kivenni, mert nagyon elhanyagolt bundája van, fésülni kell.
2020. febr. 10. 03:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
"előző gazdájánal sokat szabadon volt engedve, engedte és szerette a simogatást." Miből gondolod? Szerintem nem véletlenül váltak meg tőle...
2020. febr. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Videó van felrakva róla youtubera, nagyon nyugodtan és békésen viselkedik, ugrál, oda megy az emberhez

Azért váltak meg tőle mert költöztek

Rendesen sikít meg úgyis, ha alá támasztom alulról a seggénél és a felső lábainál

Közel megyek a ketrechez azonnal két lábra áll és szembe pisil

A füleitől meg a farkától stabilan lehet tartani, de ez sokat nem segít, esetleg ront a helyzeten


Gondolom ebből már soha nem lesz kezes csincsilla

2020. febr. 10. 05:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen helye van?

Hogy viselkedsz vele?

Mit kap enni?


A nálam szóban csak 1 db l betű van.


"ha a farka tövétől van felemelve úgy is belekap az emberbe"

Hasonló helyzetben te is letépned a kezét annak, aki a farkadnál fogva akarna felemelni... Az a testrész nem arra van, hogy elbírjon egy több 100 dekás állatot.

2020. febr. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a helyük? Van akkora mint egy 2 ajtós akasztós szekrény? Ha nincs akkor ezért is lehet feszült.


Amig megszok téges kibírja fésülés nélkül.

Ezzel hogy ilyen durván fogod meg csak rossz élményekkel gazdagítod szegény csint és ezért utál és harap meg téges. Barátkozz vele és ne kínozd. Mert a farkától felemelés az kínzás.

Próbáld etetgetni kicsalogatni magadhoz. Engedd ki és ülj le valahova és figyeld. Legyen nasi a kezedben és ne vegyél a csinről tudomást egy idő után oda fog menni.

2020. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 a 24 kisfarkas válasza:

Szerintem még kell neki idő a beilleszkedéshez főleg ha vadabb a természete. Nálunk is van egy pár ők kiskoruktol egy pár, de mikor ide kerültek mindkettőt kB 1 hónap volt megnyerni, mert oda se jöttek szaladgáltak ha oda mentem és nemigazan lehetett megfogni őket.

Fél még a tiéd szerintem.

És én soha de soha sem a farkát sem a fülét nem fogtam meg... Ezt szerintem hanyagold ha nem akarod hogy még jobban feszült legyen.

Először kaját kínáltam kézből (almachips) és utána szépen lassan már nyúlt érte elvette odajott. Most meg már csak szemből alá teszem a kezem óvatosan és a négy lábánál emelem tenyérrel, aztán kárba veszem őket elvannak nyugisak bár a fiú néha izeg mozog de soha soha nem haraptak meg.

2020. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!