Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsögnek mennyi és...

Törpehörcsögnek mennyi és milyen zöldséget és gyümölcsöt lehet adni? A mókuskeréktől tényleg megvadulnak (dinkulnak) és elpusztulnak? Köszi a hozzáértők válaszát!

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem azt "érezni" kell, hogy mennyi ételt kell betenni neki. Majd kitapasztalod. Nekem van törpe és arany hörcsögöm is. Nagyon szeretik az almát. Néha szoktam nekik adni paradicsomot meg paprikát mert azt is szeretik és semmi bajuk nincs tőle. Uborkát is kapnak. Sőt amikor mandarin szezon volt néha azt is kaptak kicsit de abból tényleg kicsit mert savas. De szerették. Meg zöldségzöldet imádják. Főleg az aranyhörim. A törpe hörim a szotyit szeretni nagyon szóval ha veszek magamnak mindig rakok be nekik kicsit mert amúgy magkeveréket esznek amit boltba veszek. Nekem mindkét hörcsögnél van bent forgó és nem vadulnak meg tőle. Szerintem ez kell nekik mert anélkül nagyon unatkoznának. Igaz mielőtt lefekszek aludni kiveszem tőlük ne zörögjenek éjszaka vele. Szóval csak pár órát van bent mert délelőtt alszanak meg este. Délután élednek fel akkor kapják meg a forgót. Kell nekik ennyi "szórakozás" különben abba bolondulnak bele, hogy egész nap semmit nem tudnak csinálni. Meg persze minden nap vedd ki, hogy kézhez szokjon. Meg lerakhatod elkerített helyre had mászkáljon. Én is szoktam. Vagy vehetsz neki olyan ketrecet amibe vannak csövek. Imádnak benne mászkálni.
2010. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én almát szoktam az enyémnek adni háztartási kekszet,répát,és csokit de azt nagyon ritkán nehogy elhízzon.Meg persze szotyit és a tápját.

Mókuskereket szerintem tegyél be neki. Ja és nem vadulnak meg a mókuskeréktől Kb. ennyi.Jó hörizést. :)



:)

2010. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!