Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig él egy tengerimalac,...

Meddig él egy tengerimalac, ha egyedül tartják?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek van tengerimalaca, de csak egy. Mondtam neki, hogy szerezzen neki társat, különben depressziós lehet és könnyen megbetegszik, de ő mondta, hogy " nem kell, úgyis sokáig fog élni egyedül is ".

Ez igaz, vagy nem?



2020. febr. 23. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszként volt malacom, akkoriban még nem volt ekkora kultúrája, mint most (kevesebb infó, sehol exós doki, simán táppal etettem, társ fel sem merült...). Mai fejjel nem tartanék így állatot, de akkoriban tök gondos gazdinak gondoltam magam.

Szóval a lényeg, 7-8 éves öreguram volt a végén. :)


Ettől függetlenül a malac társas állat, jó lenne meggyőzni az ismerősödet.

2020. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kishoresz válasza:
Alapból minimum kettőt kell... de ha egyedül tartod akkor kb. 5-7 évig. Ha kettőt akkor 6-8 évig.
2020. márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is egyedül volt a tengerimalacom, de nagyon jól volt tartva,a komplett udvar az övé volt jó időben,arra szaladozott amerre csak akart.:) Szerintem változatos étrenddel és kellő testmozgással tovább is élhetnek,az enyém már egy matuzsálem volt,14 éves volt amikor meghalt.2003-ban kaptam,még általános iskolás voltam és 2017-ben halt meg.Bár nekem fajtiszta Angóra volt,nem tudom ez mennyit befolyásol.
2020. jún. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!