Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi pozitív és mi negatív van...

Mi pozitív és mi negatív van patkánytartásnál?

Figyelt kérdés
Akinek van patkánya írja le a pozitívumokat meg a negatívumokat a patkánytartásnál.miért jó patkányt tartani?

2020. febr. 28. 16:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Ui SAJÁT TAPASZTALATOKAT LÉGYSZI . Ne a patkányvarázs meg efféle oldalak legyenek a valászak köszi :)
2020. febr. 28. 16:38
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Pozitív: nagyon ügyesek és intelligensek, emiatt megunni szerintem nem lehet őket. Ha valaki szereti őket, imádnivalóak. Könnyen alkalmazkodnak az emberhez és az új helyzetekhez is. Mind különbözőek, saját személyiségük, szokásaik, ízlésük van.


Negatív: nagy ketrecet kell állandóan tisztán tartani, és a polár berendezést mosógépben mosni. Ez van, akit zavar. A tisztításuk mindennapos tevékenység. A ketrec körül is koszolnak, amit 1 perc alatt fel lehet takarítani, de ez is mindennapos. Éjjel hangosan matatnak. Az emberek nagy része sajnos nem ismeri és rosszul ítéli meg őket, ezért hiába imádod őket és vagy büszke az eszükre, le fognak nézni miatta. Bármikor pillanatok alatt megbetegedhetnek, és lehet, hogy mire elérsz az orvoshoz, már késő. A legtöbb állatorvos nem ért a kezelésükhöz. Ha kiengeded őket, folyamatosan figyelned kell, mert a legbiztonságosabb szobában is képesek kárt tenni magukban, vagy a dolgaidban. Az életük rövid, ami nagyon fáj, mert nagyon lehet őket szeretni. Idősebb korban gyakoriak az egészségügyi problémák.


Tény: minimum kettőt kell tartanod belőlük. Nagy, főként magas ketrecre van szükség, ami akár a lakás dísze is lehet, de nem mindegy, higy hova teszed.


Tudom, hogy a felsorolásban több a negatívum, mint a pozitívum. Ez nem minden, csak ami ebben a pillanatban eszembe jutott. Ennek ellenére szerintem nagyon jó háziállatok, és sok boldog percet okoznak, ami megéri a nehézségeket. De nem egyszerű velük, úgyhogy jól gondold meg.

2020. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Szerinted melyik a jobb "elsőnek" fiú vagy lány?
2020. febr. 29. 22:26
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Az első szuperül összefoglalta.

(a patkányvarázs oldal mellesleg személyes tapasztalat alapján íródott, nem tudom. Mi bajod van vele)

Első körben két egynemű patival kezdj. A hímeket célszerű ivartalanítani. Tenyésztőnél (pl oreo rattery) ez már vásárlás előtt megtörténhet.

2020. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!