Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágcsálja a nyuszim a...

Miért rágcsálja a nyuszim a pelletet?

Figyelt kérdés
Törpenyulam előtt mindig van széna, de a wc-jében ülve szokása hogy a pelletet rágcsálja, vagy eszi, nem értem miért. Már tettem a wc-jébe is szénát, azt is szokta eszegetni, de mégis a kedvenc időtöltése ott ülve a pellet rágás. Ez miért van? Ártalmas ez számára? Rendes fapelletet kap, nem szalma pelletet vagy egyebet. Ez utalhat valamilyen problémára, esetleg fogproblémára? A szénát eszi, habár ma mintha kicsit bágyadtabb lenne, esetleg másnál is jelentkeznek most front miatt problémák? Szénát eszi, de van olyan mikor csak rágódik rajta, ez lehet fogprobléma?

#nyúl #törpenyúl #pellet evés
2020. márc. 3. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy kopjon a foga .
2020. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Enyémek mindig összegömbölyödtek, ha csapadékos v viharos volt az idő. A pelletrágás meg sztem normális. Írtad, h eszi a szénát is, szóval az rendben.
2020. márc. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy baj ha eszi a pelletet. Bélelzáródást tud okozni. Tegyél a wc-re egy rácsot vagy válts pelletet hátha azt nem eszi.

Bizonyos széna szálakon minden nyuszi tovabb idozik. Fogaval nen giszem hogy gond lenne.

2020. márc. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor kitalálok valamit, mert nem tudom miért csinálja, amikor otthon vagyok akkor nem hagyom neki, akkor mindig megfogok egy marok szénát és azt kínálom neki, persze akkor eszi is a kezemből, de ha ezt nem teszem, akkor inkább rágcsálja a pelletet.
2020. márc. 4. 08:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Van lehetősége arra, hogy koptassa a fogát? Lehet azért rágja.
2020. márc. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, tudja koptatni a fogát. Amikor a wc-én van, akkor csinálja ezt, miközben bogyózik és ott ül egy kis ideig. Pedig ott van a wc-jénél a szénatartója is és már tettem a wc-je egyik sarkába is szénát. Természetesen a szénát is szokta ott enni bogyózás közben, de időnként meg inkább a pelletet eszi és nem tudom miért.
2020. márc. 4. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogkoptatásra a legjobb a széna illetve a faágak, egyéb fogkoptatót, nyalósót tilos a nyuszinak adni.


(ezt csak itthagyom biztos ami biztos alapon :) )

2020. márc. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem adtam még neki soha fogkoptatót, meg nyalósót. Faágakat szokott kapni, de tudom hogy a széna az első és az a legjobb.
2020. márc. 5. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!