Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A házinyuszim foga elképesztő...

Mr.Waid kérdése:

A házinyuszim foga elképesztő sebességgel nől, és önmagának nem akarja koptatni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy pici dísznyulam, kb 5 hónap után (ásítása közben) észrevettem, hogy hatalmasak a fogai. Elvittem állatorvoshoz, aki csak annyit tett, hogy kialtatta, lecsípte a fogát és a maradékot leköszörülte. Ketrecébe van többfajta fa is, amin koptathatná a fogát, ráadásul még oylan tápot is kap, amit rágnia(harapnia) kellene, de ignorálja. Azóta megint nől a foga. Valami otthoni megoldással lecsíphetem én a fogát?

2020. márc. 7. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

NEM! Meg se próbáld otthon!

Mennyit szénázik?

2020. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson otthon lecsípni!

El kell vinni rendszeresen orvoshoz akkor, aztán majd levagdossa.

2020. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha egy orvos vágni akarja a fogat, akkor azt kerüld el messzire!!! Csak csiszolni szabad. Vágással tályog, és ezer más probléma kialakulhat, ami borzasztó fájdalommal jár.
2020. márc. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vágni a nyuszi fogát Tilos!

Eltályogosodik, eldáformálódik stb. Tehát csak rosszabb lesz.

Csiszolni szabad altatásban. Válts orvost és keress olyat akinek van egzotikus végzettsége.


Egyen nagyon sok szénát. Tápból Versele Laga Cuni Completet.


Sok nyuszinak genetika és nem azért nem kopik mert nem akarja koptatni. Koptatja csak szegénynek gyorsabban nő mint ahogy kopik.

2020. márc. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!