Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy találjam meg a meglógott...

Hogy találjam meg a meglógott Hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Este még rendben bent volt az akváriumában, de reggel amikor kerestem, már nem volt sehol:S Hogy csalogassam elő? bárhol lehet:(
2010. júl. 25. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nem egyszer ellógott a hörim.Mivel nem talált kaját magának így előbukkant a szekrény mögül és úgy találtam meg. A másik hörimnél felfogattunk mindent, hogy megtaláljuk. De amúgy ha jó a füled meghallod ha valami bútort vagy valamit rág!
2010. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Septimius ***** válasza:
Nekem 10 meglógásból 10 szer a szekrény mögé bújtak, egypárszor meg az ágy mögé. Tegyél ki valami jó kis illatos gyümit, majd megéhezik-megszomjazik és biztosan előjön. Vagy maradj csöndben, fülelj és hátha meghallod a motozkálását, mivel elég hangosan tudnak matatni.
2010. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Egyszer nagyon elbújt a hörim nagyon sokat kerestem füleltem de semmit sem hallottam egyszer csak hallottam valami rágást és a szekrény mögött volt megbújva. Azonnal akvárium fogságot kapott :P
2010. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az én hörcsögeim meglógnak rögtön megtalálom őket mert a kutya a szekrény előtt szobrozik vagy ahova bújt :D Vagy megmutatom a kutyának, hogy üres az akvárium és kérdezem tőle hol a hörcsög és akkor neki áll keresni. Mindig megtalálja.


Amúgy mivel éjszakai állatok, így este maradj csendbe és hallgatózz. Hallani lehet hol kapirágl vagy mászkál. Az enyémeket úgy szoktam kicsalogatni, hogy csörgetem a tápos zacsijukat mert akkor tudják, hogy kaja várható. Csinálhatod úgy is, hogy veszel sajtot megmelegíted kicsit mikróba hogy érezni lehessen a jó illatát utána kirakod a szobákba. Minden hova egyet és bevonod a családtagokat. Mindenki figyel egy sajt darabot. Vagy ha ez nem működik akkor (én ezt a kígyómmal csináltam mikor meglógott) fésülj át egy szobát, ha biztos vagy benne, hogy ott nincs akkor zárd be, hogy ne is tudjon bemenni (vagy elég ha egy 30-40 centis deszkát oda raksz az ajtó elé hogy ne tudjon bemenni) és így kizárásos alapon letudod zárni a helységeket ahol tuti nincs. Utána megint csalogathatod kajával ha már csak 1 vagy 2 helység van ahol lehet. Sok sikert!

2010. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Illatos kaja. Egyébként minden helyet nézz meg, ne tudd meg, mennyi, kis helyre be tudnak ám férkőzni.
2010. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legegyszerübb ha meglógás biztosra csinálod az akváriumot,és igy nem lesz ilyen gondod...;)
2010. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Megkaptad-e?
2010. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, meglett:) azóta még 3x meglógott, de ha zörgök, előjön:)
2010. júl. 28. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!