Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányotoknak milyen szokásai...

Patkányotoknak milyen szokásai vannak? Milyen gyakran engeditek ki őket a ketrecből?

Figyelt kérdés

Azaz igazság hogy én még nem engedtem ki őket mert arra vártam hogy előbb megszokjanak engem, de hát nem barátkoznak, nem tudom megfogni őket.

ha kiengedem a szobában attól félek hogy összevissza pisilnek kakilnak mindent. padlószőnyeg van. attól is félek hogy elbújnak ágy vagy szekrény mögé és nem tudom kiszedni őket. vagy hogy szétrágják a vezetékeket, mert az mindenhol van a szobában, nem tudom elrejteni...

de akkor most mit tehetek, ne engedjem ki őket? nem rossz az nekik?


2010. júl. 25. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
az aggodalmadnem véletlen. viszont a hiba ött történt, hogy nem kézhez szokott patkányokat szereztél. nem írtad le a részleteket, hogy mennyi idősek, honnan vannak (de gondolom állatkereskedésből).
2010. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nálunk csak kereskedésben van patkány úgyhogy nem volt sok választási lehetőségem. gondoltam kicsi még (4 hetesen hoztam el), meg fog szokni engem, de nem így lett.
2010. júl. 25. 15:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Márpedig kénytelen leszel kiengedni őket, egyrészt azért, mert nem lehet egyfolytában ketrecbe zárva tartani őket, azért kell a szabadság, meg hogy szaladgálni tudjanak kicsit, nem pedig ücsörögni a ketrecben. Másrészt, ha sosem veszed ki őket, nincsenek kézben sem, soha az életben nem fognak megszokni. Azt javaslom, hogy a szobában keríts el egy részt, ahova leterítesz egy használaton kívüli takarót vagy valamit, ahova rá is pisilhetnek. És így nem fognak elbújni, vezetéket megrágni, hanem abban az elkerített részben tudnak szaladgálni. De ne egy fél métert keríts le, ha lehet, hanem jóval nagyobbat, ha tudsz. Hogy mivel? Pl. én hosszú szekrénypolcokkal oldottam meg annó ezt a dolgot, vagy bármivel, amit nem tudnak szétrágni, átmászni rajta és kibújni.
2010. júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
négy hetesen hoztad el?? eleve hat hetes korukig szopnak. én hat hetesen engedtem elvinni a kölyköket vagy még később. hiszen három hetesen nyílik ki a szemük... négy hetesen még menni se tudnak rendesen... ha önállóan szaladgáló,10 centinél nagyobb patkányokat hoztál el, akkor azok idősebbek voltak, mint négy hét.
2010. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!