Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg lehet mondani egy törpehör...

Meg lehet mondani egy törpehörcsög nemét? Nagyon büdösek? Lehet őket ivartalanítani? (mind lány ill. fiú hörcsögökre is értem)

Figyelt kérdés

Elvileg meglehetne mondani, de úgy nagy részben csak cáfolásokat hallottam ezek terén.

A büdösségre meg annyit, hogy már aki elviseli (vagy esetleg szereti) a szagukat annak nem nagy baj.

És jó lenne, ha lehetne őket.



2020. ápr. 1. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A nemük már egészen pici korukban is megállapítható. Mint minden emlősnek.


Egyáltalán nem büdösek. A helyes takarításról (és tartásról, minden egyéb fontos infóról) itt olvashatsz:

[link]


Csak egyedül lehet őket tartani, mert nem társas faj. Ivartalanítani így totál felesleges. Plusz értelmetlen is. Csak akkor ajánlott az ivartalanítás, ha olyan betegsége van, ami miatt elkerülhetetlen a beavatkozás (pl. méhgyulladás). De erre nagyjából 2 orvos képes az országban, Dr. Nagy Georgina Viktória és Marsiné dr. Kovács Ágnes.


Lépj be facebookon a 3.000 fős Hörcsög imádók csoportba, ott is sok segítséget fogsz kapni A helyes tartást illetően.

2020. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 drfauna ***** válasza:
40%
Szia! Hát, egy kicsit büdik, de gyakran kell őket takarítani. A nemüket meg lehet határozni. Ivartalanítani nem lehet őket.
2020. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 Pont hogy tilos őket gyakran takarítani! A hörcsögök jelölnek, így tájékozódnak. Ha gyakran takarítod, minden egyes takarítás után ismét elkezd veszett módon jelölni. Pont emiatt kell ritkán takarítani, és soha nem a teljes almot, mindig csak egy részét. Ha marad a regi alomból, érezni fogja rajta a saját szagát, és nem fog ismét bolond módjára mindent jelölni az új szagok miatt.
2020. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2-nek akartam címezni.
2020. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Unokám hörije szépen használja a WC-t, azt a homokot kell néhány naponta cserélni, a forgácsot egyáltalán nem pisili le. Nem éreztem még soha büdösnek.
2020. ápr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettek, hálás vagyok érte. :)

Legalább ezekre a kérdésekre még lehet normális válaszokat kapni, normális emberektől. Tényleg köszi mindenkinek.

2020. ápr. 1. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!