Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúlnál hirtelen jelentke...

Törpenyúlnál hirtelen jelentkezhet fogprobléma?

Figyelt kérdés
Ma délután vettem észre, hogy nem annyira akar szénázni, kicsit mintha nehezebben rágcsálna és a tápot is jobban beosztja, nem eszik belőle egyszerre olyan sokat. Tegnap, és ma reggel még semmi baja nem volt, evett szénát rendesen, bogyói még most is rendben vannak. De mintha valami zavarná a szájában, néha csak úgy nyammog. Ezt olyankor szokta mikor mosakszik és mivel hosszú szőrű és most amúgy is vedlik, így belemegy a szájába a szőr és azt szokta így nyammogni, de most magától is csinálja. Egy-egy szál szénát eszik, de nem olyan jóízűen mint szokta. Múlt hét szerdán kapta meg a Nobivac oltását, az orvos megnézte a fogait és nagyon szépnek találta. Persze tudom, hogy a teljes fogsort nem látja bódítás nélkül, de amiket látott szépek voltak. Eddig semmilyen fogászati gondja nem volt. Most sem nyáladzik és a szeme sem könnyezik. Megnéztem az első fogait, azok szépek, nem piros a szája, persze attól még a többivel lehet probléma. Lehetséges az hogy fogprobléma ilyen hirtelen következik be? Semmi baja nem volt, csak most késő délutántól. Biztos hogy van valami a szájával, mert ezeket nem szokta csinálni. A foga ha túlnő az ilyen hirtelen ad tüneteket? Vagy esetleg a száját belül megszúrhatta valami és attól csinálja ezt hogy esetleg seb keletkezett? Ha netán túlnőtt a foga és megcsinálják neki, az a beavatkozás mennyire kockázatos számára? Három éves a nyuszi.

2020. ápr. 3. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a fogával van gond. Vidd el egzotikus dokihoz és mond el ezeket a tüneteket.

Lehet a pocijába soka szőrt nyelt és eltömődött a pocija.

2020. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de nyammog a szájával akkor is mikor nem mosakszik és azt eddig nem csinálta. Még arra is gondoltam hogy esetleg beleakadt a szőr a fogába? De akkor az is attól lehet, hogy túlnőtt, nem? Holnap elviszem orvoshoz, hacsak reggelre meg nem eszik egy csomó szénát, bár nem úgy néz ki.
2020. ápr. 3. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Lépj be facebookon a törpenyuszisok csoportba,és vidd azonnal egzotikus dokihoz a nyunyót😊
2020. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elviszem orvoshoz, mindenképp.
2020. ápr. 3. 22:33
 5/8 Barackoshányás ***** válasza:

Hogy vagytok?


A nyuszi zsákmányállat, addig rejtegeti a problémáját, amíg tudja. A fentebb javasolt csoport tényleg jó!

2020. ápr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére már jobban van. Nem nyammog, csak ahogy szokott mosakodás után. De magától már nem csinálja. Már a szénát is eszi, meg minden mást is. Úgyhogy lehet hogy valami bele volt akadva a fogába, vagy esetleg valami megszúrta a száját és helyrejött, nem tudom. Viszont most inkább a szénát és növényeket eszi, de a tápot eléggé meghagyja, bár azt is eszi, csak máskor hamar befalja a megszokott adagját, most meg pár szemet hagy belőle. De amíg szénázik, az szerintem nem baj, ugye?
2020. ápr. 8. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen tápot kap? Lehet azzal van a gond.
2020. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bunny Nature és Trovet. De nem sokat kap, viszont ezt a kettőt keverve kapja, mert így jobban megeszi. Orvosnak is mondtam ezt a két tápot, nem volt problémája az orvosnak ezzel a két táppal.
2020. ápr. 8. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!