Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan vegyek dzsungáriai...

Honnan vegyek dzsungáriai törpehörcsögöt?

Figyelt kérdés

2 tenyésztő van, az egyiknél soká lesz alom a másik sokáig szünetel, szaporítótól, kereskedésből nem akarok venni de a hörcsögmentéstől se


Arra gondoltam valami tőlünk független magánszemély mentett hörijét vagy ha mondjuk az lefial akkor aztt hoznám el. viszont hetek óta fürkészem a hörcsögös csoportokat de ha találok is kicsiket, már mind foglalt



2020. ápr. 17. 06:14
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha magánszeméjtől hozod el,pont azt hívják szaporítónak....és a hörcsögmentés miért nem opció?mi vele a problémád?
2020. ápr. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt nem szaporítónak hívják ha valaki magánszemélyként (nem a mentés tagjaként) ment...
2020. ápr. 17. 06:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Szívesen hoznék tőlük de biztosan nem fogok nekik mindent alárendelni. Oké megértem hogy jó körülményeket akarnak biztosítani nekik. Ideális helyem van egy törpe számára, benne lennék hogy egyszer befotózom nekik a helyet meg néhanapján írok két mondatot. De ha odaadnak valakinek egy állatot azzal lemondanak róla, ne telepedjenek már a nyakamra... Szerződés meg folyamatos kapcsolattartás, állandó kontrollt akarnak? Kősz nekem ez nem kell így, ha látszik hogy normális szándékaim vannak akkor ne tartozzak már állandó magyarázattal. Ez így vicc az egész
2020. ápr. 17. 06:47
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem járnak a nyakadra és nem fognak zaklatni téged.

Egyszer befotózod a kecót azt ennyi. Utána békén hagynak.

2020. ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Befotózod a kecot, kitöltöd a szerződést, megszervezitek az utazását aztán ennyi. Nem kell nekik képet küldeni, de nyilván örülnék neki, hogyha küldesz. Hidd el, van jobb dolguk, mint mind a több száz mentett höri gazdijának a "nyakára járni".

Nem tudom ezt a folyamatos kapcsolattartást meg állandó kontrollt hol olvastad :D


Egyébként egy normális tenyésztő szintúgy elvárja, hogy néha napján küldj egy-egy képet vagy írj pár sort.

2020. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Mi nyáron fogadtunk örökbe egy kis dzsungit a családdal. Miután minden szükséges dolgot beszereztünk, küldtünk róluk képeket. Ezután aláírtuk a szerződést, és a hörcsög pár napon belül nálunk volt. Telekocsival utazott Szegedről Budapestre. Ők nem zaklatnak minket (szerintem nem is lenne rá kapacitásuk). Kb 2-3 havonta szoktunk nekik rövid beszámolót írni, illetve csatolunk képeket. Azt mindig örömmel fogadják. Ha kérdésünk van, fordulhatunk hozzájuk, mindig nagyon hamar válaszolnak, segítenek. Én nagyon kellemesen csalódtam a Hörcsögmentés munkájában, szerintem nagyszerű alapítvány. Csak úgy nem járnak a gazdi nyakára. Bár nekem már volt szerencsém találkozni az egyik vezetővel a pesti rendezvényükön korábban. Ott is jót beszélgettünk, tényleg nagyon segítőkészek.
2020. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Én a dzsungáliai törpe hörimet a Zoo centerbe vettem 3 éve sajnos már nem él és nagyon meg voltam vele elégedve.Nem volt beteges még fiatal is volt és nem is volt vad.

2020. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Kereskedésből tilos állatot venni!

Beltenyésztett állatok akik együtt vannak tartva, nincsenek nemek szerint választva tehát az összes nőstény vemhes a saját tesójától.

2020. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó!

Lehet kereskedésből venni, mi mind a 6 hörcsögünket onnan vettük, csak nagyon kevés helyen van beltenyésztés,a mieink sose voltak azok, mert az összes egészséges, és hosszú életű volt. és csak a testvérek vannak együtt tartva kicsi korukban, ivarérettség után már szétválasztják őket, de legtöbbször már addigra elviszik őket

2020. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!