Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok pár tippet adni...

Tudnátok pár tippet adni törpenyúl tartására?

Figyelt kérdés
Lehet hogy lesz egy nyuszim és persze utánanéztem a nyuszitartásnak de tapasztaltabb nyuszitartóktól is szeretnék hallani tippeket.

2020. ápr. 17. 12:49
1 2
 1/19 drfauna ***** válasza:
0%

Szia! Mi is kezdők vagyunk, de azért pár tippek tudok adni!

A legfontosabb, hogy a helye elég nagy legyen. De ezenkívül ki szoktuk engedni a lakásban, és pórázon a kertbe is kivisszük.

Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy "nyuszit nem szabad egyedül tartani"! A nyuszik egyedül élő lények, és ez a háziasítás és a tenyésztés alatt sem változott!

A nyuszi személyiségét tiszteletben kell tartani! Lehet nyugis, bújós, kerge, kíváncsiskodó. Ha nem szereti a simogatást, akkor hagyni kell. Idővel úgyis elviseli, sőt, talán még meg is szereti. A miénk kíváncsi, kerge. Az elején borzasztó támadó volt és menekült, aztán nagyjából két és fél hónap elteltével kezes lett. Lehet nyúzni, néha egyedül akar lenni, de alapvetően családi nyuszi. A nyuszi természetét el kell viselni, legyél türelmes.

Az etetésről: reggel friss gyümi vagy zöldség, este táp. Általában széna is van előtte. Ha füvet adsz neki, egy napot hagyd fonnyadni, meg a salátát is. Ha kiviszed, ne ehessen mérgező növényeket! És friss füvet se ehessen sokat! A miénk néha megeszik 1-2 fikuszlevelet, és kutya baja.

Alapvetöen igényli a társaságot. Ha kint van, mindig oda fekszik, ahol mi vagyunk. Ha telefontok, idejön, és elkezd böködni.

Ha rossz szokásai vannak, neveld meg! Később sokkal nehezebb lesz! Mi vízzel lespricceltük, ha harapott, és bezártuk. Egy kis idő után kijöhetett, de így tanulja meg, ha rossz, amit csinál.

Ennyi tanácsom van. Szép napot! Szia!

2020. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Mit szeretnél tudni?mit tudsz róluk?a "lehet hogy lesz egy nyuszim" olyan mintha egy 10 éves gyerek mondaná,gyanítom az is vagy.egy nyúl írtó nagy felelősség rengeteg pénz,nyúlbiztossá kell alakítani az egész házat,havi 30-50 000ft a tartásuk,igen tartásuk mivel tarsas állatok kettőben kell gondolkodni egy nyuszinak kell minimum 120x60-as ketrec,tehat kettő ekkora ketrec kell,emellet rengeteget kiengedni őket,legjobb táp,legjobb széna kell,kell házipatika,szőroldót kell kapniuk hullajtják a szőrüket TILOS magot enniük,emellet gyakori náluk a bélleállás,amit ha nem kezel pár órán belü nyulakhoz jól értő egzotikus állatorvos,akkor elpusztul a nyuszi,ezért he épp vasárnap hajnali 3kor van bélleállása azonnal indulni kell,és akár átutazni az egész országot dokiért.erre felvagy készülve?,tudod ezt vállalni?

Lépj be facebookon a törpenyuszisok csoportba,s ott informálódj!

2020. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

1 valaszoló!!!te normális vagy?!?!?!

Nem spriccelünk le nyulat vízzel!!!nem adunk neki napi szinten gyümölcsöt!!!tilos salátát kapniuk!!!!nem,nincsenek meg jól egyedül!!!teljesen eggyetértek az előző válaszolóval!!!1 es válaszoló!!!te meg ne írkálj butaságot!!!

2020. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló óriási baromságokat ír.


Olvasd át alaposan az első nyúlmentő alapítvágy oldalát illetve a medirabbit oldalt. Ott minden fontosat megtudsz.


Illetve lépj be a törpenyuszisok facebook csoportba hogy tudjanak nekes segíteni.

A kereskedésekbe sokszor félretájékoztatják a gazdikat és emiatt borzalmasan tartják a nyuszikat. Ezért nem veszünk kereskedésből állatot csak jó hírű tenyészetből. Sajnos vannak tenyészetek akik borzalmasan tartják az állataikat. Ezt úgy tudod szűrni ha megismered a nyúltartást a két weboldalról és ha valami óriási hülyeséget mond a tenyésztő akkor kerüld el inkább.

2020. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem volt nyuszim itthon a panelba.

Én a ketrec meretnek min 1,5 m hosszú és 60 centi magasat ajánlok mert a mi nyuszin előszeretettel szeretett a ketrecében szaladgálni amikor nem voltunk itthon.

A ketrecbe kell:itató ilyen önadagolós amit a nyelvével tud szabályozni,kajcsistál,egy kis bújókat ahova el tud menni aludni és el tud bújni ha megijedt,fogkoptató mert nőni fog a foga,nyuszi wc ha akarod hogy szobatiszta legyen,a ketrecbe én forgácst ajánlok mert a pellett alom(ezt ajánlottak nekünk is a boltban) nagyon zajos ha ugrál es a pisit se szívja fel nagyon.Esetleg egy kis játék de én nem vettem neki.

FONTOS hogy ő éjszakai állat így nappal szokott aludni de azert aktív egy kicsit nappal is így ha nem a garázsban vagy ilyen elszeparált helyen tartjátok akkor készülj fel hogy hallani fogod ahogy ugrál és eszik/iszik.Nappal én egész nap hagytam hogy kint legyen termeszetesen minden vezetéket eltüntettem és minden rágható dolgot is és szabadon hagytam a ketrece ajtaját hogy ha akar akkor vissza mehessen de ha ez nem oldható meg nálatok akkor szerintem minimum 3 órát hagyni kell szabadon hagyni.Nekem kosorrú törpenyuszim volt és tenyésztőtől vette a mamám aszt hiszem 30ezer volt mert a szülei díjnyertesek.Fontos hogy ha hozzád kerül akkor minden vezetéket el kell tüntetned előle mert előszeretettel rágják meg nekem a füllhalgatómat rágta szét.Vinni kell őt is oltatni a dokihoz.Fürdetni is lehet csak ne gyakran,karomvagás KÖTELEZŐ!!! mert nagy bajai is lehetnek ha nem vágod le,bundáját is fésülni kell hogy ne legyen csúnya.Fontos hogy már kicsi korától legyen mindenhez hozzászoktatva mert máskülönben az istenert se fog rád hallgatni.Le lehet vinni őt is sétálni hámmal csak figyelj hogy ne legeljen mérgező növényeket.Zöldséget gyümit adhatsz neki mert azokat nagyon szeretik.Hamar szoktatsd kézhez mert akkor nem lesz vad.Őket is lehet párban tartani KIVÉVE 2 fiút akik nincsenek ivartalanítva mert azok véresre is verik egymást.Lehet őket szobatisztaságra nevelni es játszani is lehet velük pl én mindig futottam a nyuszim elől és ő kergetett.Fontos hogy jól zárható ketrece legyen mert máskülönben ki is tud szabadulni(az enyém kiszabadult) nagyon okosak.Ha bármi kerdésed még van akkor írhatsz privátba nyugodtam!(-;

2020. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó kérlek te is nézz jobban utána.

A fogkoptató kő nagyon ártalmas. Sok nyuszi vese beteg lesz tőle és egyáltalán nem koptatja a fogakat. Ahogy a kő nyállal érintkezik el is olvad és azon már nincs mit rágni. A legjobb fogkoptató a széna és a faágak.


Forgács szintén nem ajánlott mert allergiát okoz a nyuszinak és irritálja, bele megy a szemébe és nemiszervébe is akár ami nem túl jó. Komoly gondokat okozhat. Illetve hamar büdösödik.

Nem tudom milyen pelletet használtál de a pelletnek van a legjobb nedvszívó és szagmegkötő képessége. Ha csak a wc-be van téve a pellet akkor nem zörög hisz nem tölt rengeteg időt ott a nyuszi.


Itatóból a legjobb a tálka. Sokkal többet isznak belőle a nyuszik. Az önitatót sürüen kell cserélni mert lehetetlen takarítani a cső részét illetve a legtöbb csöpög és a nyuszinak sokkal több időt kell a nyalogatással töltenie mintha tálból lefetyelne.

2020. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Illetve zöldséget és gyümölcsöt csak 3 hónapos kortól kaphat. Előbb tilos.


Később is max heti egyszer pár falatnyit mert nem tesz jót a nyuszinak a sok cukor.

2020. ápr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Lassan 10 éve tartunk nyuszit az első 8 évig élt🤔.

Na nem volt elkényeztetve.

Először azt kell tudni hogy kint lesz-e kertben vagy bent a lakásban.

Ha kint akkor biztosítani kell neki száraz meleg helyet ahova behúzódhat.

A benti nyuszinál csak arra figyelj hogy a ketrece ne legyen a hálószobához közel mert zöröghet. (Nálunk szerencsere a nyúl éjszaka alszik😂). A táplálása huh na ez egy olyan dolog ami megosztó lehet neki zöldséget gyümölcsöt adni de ha nem akarod hogy híg legyen az ürüléke (könnyebb takarítani ha szilárd) akkor inkább mertékkel adsz neki mondjuk naponta 5 karika répa vagy egy gerezd alma . A nyúl fő tápláléka a széna annak mindig kell lennie előtte.Füvet mértékkel ehet mert puffadást okoz de szerintem ez olyan amihez hozzá lehet szoktatni a nyulat🤔 (a kinti nyulaink volt hogy egész nap kint voltak és ették a füvet) alomból inkább a pelletet ajánlom sokkal tisztább mint a faforgács és nem is porol . Ha tálból szeretnél etetni akkor csak a kerámiát ajánlom ezt csak azért mert nem tudja felborítani😂 (nálunk az összes imádta borogatni a tálakat szoval sem alumínium se műanyag nem jöhet szóba szerintem). Ha a nyuszi bent van akkor vigyázni kell ha kiengeded mert kb mindent megrágnak ami az utukba kerül főként a vezetékeket.a nyuszik kíváncsiak szóval ha le akarod foglalni akkor adj neki valami olyat amit nyugodtan szétszedhet😂. Az egyik volt nyuszink lufit szeretett maga előtt gurítani. De ajánlom a rágás ellen hogyha van kertetek akkor gyümölcsfák ágait le lehet várgni és azt adni a nyuszinak . (Pl.:cseresznye ,meggy).

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2020. ápr. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja igen oltatás jó hogy írták előttem az nagyon fontos minden ősszel és tavasszal vinni kell mert ha megcsípi egy fertőzött szúnyog akkor a nyuszinak is annyi😢.
2020. ápr. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 drfauna ***** válasza:
Köszönöm a két embernek, aki "kedvesen" kioktatott. Na jó! 😀 Köszi a tanácsokat! De a nyuszik tényleg szolider állatok, nézzetek utána! Szép napot, vigyázzatok magatokra!
2020. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!