Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a hörcsögömmel?

Mi lehet a hörcsögömmel?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves szíriai arany hörim,es mivel mostanság nem nagyon fogdostam ,ma észrevettem hogy a nykán és a hasa alján teljesen kopasz,nincs begyulladva ,a szőre tiszta semmi bolha meg ilyenek,enni eszik ma egy picit tobbet ivot,mert vagy 5 percig az önitatójával csörgött.A kopaszsága meg olyan mintha szószerint leborotválták volna neki mert szabályos nem összeviszza,mi lehet vele?
2020. ápr. 29. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

2 tipp:

Ha vakarózik, rühes lehet.

Esetleg vemhes / álvemhes. Nézd meg, nem épített-e fészket, amit a kitépkedett szőrével bélelt.

2020. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
fiú,és nincs begyulladva a bőre szokott néha vakarózni.Nem lehet hogy öregszik?
2020. ápr. 29. 18:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy öregszik nem szabadna kopaszodnia.


Vidd egzotikus orvoshoz.

Lehet a rossz táplálás miatt ilyen.

2020. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet gombás fertőzés is. Cicámnak volt, szabályos kör alakban hullott ki a szőre, nem volt gyulladt, mert időben vittem dokihoz, nem tudta kivakarni.
2020. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg gomba:

Gomba

Oka: gyenge immunrendszer, stressz, megfertőzés (másik állat által, vagy széna, alom, eleség által)

Tünete: szőrhullás, viszketés, pirosas bőr, korpás bunda

Kezelése: megfelelő állatorvos által felírt szer használata, valamint B-vitamin komplex


Menj vele EGZOTIKUS kisállatorvoshoz!

2020. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Gomba lehet vagy vitamin hiány

Menj állatorvoshoz amikor legközelebb tudsz

2020. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet allergia is a forgács miatt. Első körben sürgősen le kellene cserélni a forgácsot más alomra, vagyis papíralomra, vagy kenderalomra. Ha csak ennyi a baj, az még a lehető legjobb eset.

Mondjuk ha tényleg nagyon gáz a helyzet, én nem kísérleteznék most az alom váltogatásával, hanem inkább elvinném egy hörcsögökre specializálódott állatorvoshoz. A sima kutyás macskás dokik nem értenek hozzájuk, sőt az egzotikus állatorvosok közül sem mindenki ért hozzájuk. Két hörcsögös doki van az országban, akik a lehető legjobbak, a www.horcsoginfo.hu oldalon fent vannak még azok az orvosok is, akik viszonylag hörisek.


Addigis amíg nem jut el orvoshoz, erősen ajánlott elkezdeni a Vetri kúrát, ez egy 30 napos kúra, ártani nem fog, immunerősítő úgymond ,,csodaszer". Vetri DMG, vagy Vetri DMGuard néven találjátok meg, a kettő között nem sok különbség van, a DMG elvileg jobb, de nekem DMGuard van itthon az esetlegesen lebetegedő pockoknak, az is tökéletes. Kb 0,1 ml mehet a hörinek, ehhez kell venni egy 1 ml-es fecskendőt, és abban pontosan kimérni, és a szájába tuszkolni. Ha nagyon nem hajlandó ránézni sem a fecsire, akkor a kedvenc kajájára rá kell cseppenteni azt a pici cseppet.

A doki valószínűleg Rodemectin cseppet fog felírni, Vetri kúra mellett, de ez persze nem biztos, mert koránt sem tudni hogy atkáról van-e szó, vagy valami teljesen másról.

A szőrük általában allergia, vagy atka esetén szokott kihullani, de más is állhat a háttében. Tényleg vigyázni kell, nem szabad összevissza kezelgetni, mert egy rossz kezelés, egy rossz szer teljesen megkopaszíthatja őt, vagy ami rosszabb, simán megölheti őt (éppen ezért fontos, hogy a doki hörcsögökre legyen szakosodva)

Amit írtam, a Vetri az nyugodtan adható addigis neki, mert abból nem lesz semmi gáz, az csak egy immunerősítő, viszont ettől a probléma nem fog megoldódni, ez önmagában nem lesz elég. Minnél előbb jusson el a pici egy hörcsögökre szakosodott állatorvoshoz! :)

2020. máj. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, közben módosítok, lehet akár vitamin hiány miatt is, és ahogy mások is írták, a nem megfelelő táplálás miatt is. Milyen magkeveréket kap, illetve zöldségeket, fehérjéket? Mekkora a helye és a kereke? Ha nem megfelelő magkeveréket kap, könnyen lehet hogy hiánybetegsége van.
2020. máj. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tegbap sajna elpusztult,most sem tudjuk mi lehetett vele😔
2020. máj. 6. 16:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor elég valószínű hogy valami belső probléma lehetett, sok minden komoly betegség tünete a szőrkopás :/

Sajnálom :(

2020. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!