Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot ajánlotok a...

Milyen állatot ajánlotok a tengerimalac mellé?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék mellé lányt, meg fiút se...Ha egy kis hörcsögöt vennék mellé össze szoknának? Már halottam olyanról, hogy törpe nyuszi és egy tengerimalac jó barát!A hörcsögnél is így működne?
2008. nov. 23. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem malac mellé malac való. A hörcsög éjszakai állat, a malac nem, teljesen más a bioritmusuk, biztos megszoknák egymást egy idő után, de kegyetlenség lenne. A hörcsög sokkal kisebb, lehet h neki nem is lenne biztonságos egy malac mellett.Egyébként pl: Ausztriában már nem tarthatsz malacot egyedül vagy törpenyúllal. A nyuszi is azért ellenjavallt, mert kicsit nagyobb, más a napi ritmusuk, és a nyúl könnyen megsebesítheti a malacot.
2008. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lenne gond a hörcsöggel sem, de szerintem a méretben hasnló állatok (törpenyúl, csincsilla) szerencsésebbek lennének.

Örülök, hogy nem akarsz malacot mellé, így nem lesznek felesleges kismalacok meg kimerült mamamalac, bár egy azonos neművel sem hiszem, hogy baj lenne, ha van elég helyük.

2008. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!=)
2008. nov. 25. 13:45
 4/5 anonim válasza:
A tengerimalac társas lény, ezért ajánlott mellé egy azonos nemű tengerimalac-társ (a szaporulat elkerülése miatt). Legjobban saját fajtatársával jön ki, jól tud vele kommunikálni, játszani. Én próbáltam másik állatot mellé tenni (degut, hörcsögöt), de a kisebb állatok őt elfogadták, de a tengerimalac nem akart velük együtt lenni, fújt rájuk és féltette a kajáját is.
2008. dec. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék 2 malacot mert, 1et is elég takarítanom 3 napig bírja a forgács és szerintem ha kettő lenne 2 napig ha bírná!Ezért szerettem volna másik állatkát mellé!Amugy az aranyhörcsögöm mellé raktam de nem bántották egymást!( csak annyi időre raktam őket egybe míg kitakarítottam őket!)
2008. dec. 18. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!