Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehetséges az hogy a macska...

Lehetséges az hogy a macska vagy a nyest kioldja úgy a nyest élvefogó csapdát hogy nem marad benne?

Figyelt kérdés
Több nyom is arról árulkodott hogy egy nyest garázdálkodik a telkemen.Kaptam egy élvefogó csapdát,kis ketreckét.Találtam egy nagyon jó kis álcázó videót,homokkal,fűvel borítva,és a kioldó részt fészekként álcázva.Az elején kikötöttem az ajtókat,járjon sikerrel az állat,szokjon hozzá hogy következmény nélkül is elviheti az élelmet.Első körben szalámival próbálkoztam,talán 2 éjjel is eltűnt a csapdából a kaja.De azokon a napokon egy macskát is láttam a telkemen kóvályogni.Így a gyanúm az volt hogy a macska látogatja a ketrecet.Gondoltam élesre állítom a csapdát,és elfogom a macskát,pár órát pihenjen a ketrecbe és képen öntöm egy pohár vízzel,hátha ez kedvét szegi a további látogatástól,majd elengedem.A következő 2 éjszaka viszont a csapda kioldott,az ajtók bezáródtak,de semmi nem volt benne,és az élelem is bent maradt.Hogy oldódhat így ki a csapda? Kívülről teljesen álcázva van,tehát csak bentről lehet kioldani.De ami bement nem értem hogy nem maradt bent? Talán macska volt,és túl hosszú volt és rácsukódott az ajtó,és ki tudott hátrálni?Vagy nyest volt,csak valahogy az óvatosságából adódóan megmenekült?Járt már valaki hasonlóan?
2020. máj. 3. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Kis nyest bent ragad kipreseli magát .
2020. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nyest rendkívül ügyes tud lenni. Biztos, hogy nyest számára való csapdát vettél?
2020. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként, a nyest vadállat, a macska pedig nem kisemlős.
2020. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,kimondottan nyestcsapda.Nyest ürüléket pár napja találtam csak a telkemen.És csak egyet-egyet.Amiből azt gyanítom egy kifejlett példányról van szó.De az érintett napokon csak a macska nyomait találtam.Egyrészt egyik este láttam a telken belül,másrészt reggel elmentem otthonról,akkor még nem voltak tappancs nyomok a homokban,délután hazaérve pedig voltak.Gondolom a nyest nappal nem közlekedik.De akkor se értem ha macska,akkor ha rálépett a kioldóra hogy a bánatba nem ragadt bent?Még ha rácsapódott a hátára az ajtó akkor is azt feltételezném hogy az ijedtségtől inkább előre megy,mint elkezdene kihátrálni.Ha pedig kis nyest volt,aki ki tudja magát préselni akkor azt nem értem a kaját miért hagyta ott? :)
2020. máj. 3. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!