Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi és a széna?

Drfauna kérdése:

Törpenyuszi és a széna?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Logikai problémába ütköztem a törpenyuszink kiegyensúlyozott étrendjének kialakítása közben. Nem voltak megfelelőek az arányok. Viszont észleltem egy furcsaságot. A nyuszi megeszi a csak félig emésztett ürülékét. Viszont azt írják az okosok, hogy a szénát szénatartóban kell tartani, mert a nyuszikaka rákerül a szénát, megeszi, és betegséget okozhat. Itt felmerül a kérdés? Miért baj, ha megeszi a kakáját a szénával együtt, ha amúgy is megenné?

Egyébként ebből nem csinálok gondot, természetesen van szénatartónk, csak érdekel ez a dolog.



2020. máj. 5. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom hol olvastad de óriási hülyeség.

Sok nyuszis a budiba teszi a szénát hogy rétet csináljon a nyuszinak.


A rendes bogyót nem eszik meg. Kétszer emésztenek tehát van egy bizonyos lágybélsár amit megesznek mert rengeteg fontos vitamin van nekik benne.


A széna tartó tök felesleges. Magasról kell kihúzgálni a szálakat amikor ők egyébként a földről legelésznének. Nem tud válogatni rendesen ezért eszeveszettül kaparja mint az őrűlt a szénatartót vagy ketrec rácsot.Sok nyuszi először kikaparja és utána eszi meg.


Ez hogy kakis lesz a széna nem tejerszt semmilyen betegséget.

Pont az egyik legjobb Pesti nyuszis doki mondta el a Nyúl konferencián (ez egy tavalyi esemény volt) hogy a legjobb a rét elmélet. A nyuszi a földről szeret enni. Ezért a nagy cica wc-be kell tenni a szénát és alatta a pellet hogy felszívja a pisit. A nyuszik ahol esznek oda is tojnak.

Ez ilyen és így sokkal de sokkal több szénát megesznek mint a szénatartós megoldással.

2020. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Ezt nem én találtam ki, a torpenyuszik.hu oldalon olvastam. Az "etetés" fülnél csak annyit írnak, hogy az ürülékkel szennyezett szénát el kell távolítani a ketrecből, és ha rákkattintasz a "milyen a jó széna?" menüre, ott azt írják, hogy az ürülékkel szennyezett széna betegségeket okozhat.
2020. máj. 6. 12:50
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Sok nyuszis oldal rossz infókat közöl, nem tehetnek róla, hogy nem értenek hozzá.

Ajánlanám, hogy Facebookon jelentkezz be a "Törpenyuszisok" csoportba, ott értenek a nyuszikhoz.

Egyébként semmilyen betegséget nem kaphat el a saját ürülékéből, ha 1-2 darabot néha-néha meg is eszik.

2020. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyar weboldalból keményen kettő van ami megbízható.

Amit te megtaláltál az tele van fals infókkal.

Hisz meg is eszik a bogyójukat. Hogy kapna tőle fertőzést?


Facebook, törpenyuszisok csopiba kérdett inkább és mindig várj meg pár választ.


Megbízható weboldal pedig a medirabbit és az első nyúlmentő alapítvány oldala.

2020. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Boccs, hogy egy hónappal később válaszolok, de hátha idetéved valaki.

A szénatartót nem a kaki, hanem a pisi miatt ajánlják, mert a szénának árt a nedvesség, ha véletlen valami miatt nem eszi meg egyből, és ez később árthat a nyuszinak is.

2020. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!