Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Újszülött tengerimalacot...

Újszülött tengerimalacot mennyi idő múlva lehet kivenni a helyéről? Többi lent

Figyelt kérdés
Már 2.szor fog elleni a tengerimalacom. Elsőre (amikor szült) 2 naposan vettük ki először. Lehet hogy az korai volt, de teljesen jól vannak (vagyis nem érdekelte őt az anyukát a szag ami rólam rájuk ragadt. Szóval mennyi idő múlva lehet őket kivenni? Vagy megsimogatni

2020. máj. 6. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Jaj istenem szegény nőstény... Ne szaporíts, ha ennyire fogalmad nincs a témáról.
2020. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem direkt szaporítom csak nem szeretném ivartalanítani és féltem. Tesómnak van egy hímje és nem akarjuk hogy külön legyenek mert nagyon megviseli őket ha nincs társaságuk. De amikor már nagyon nagy a hasa akkor külön rakjuk őket természetesen
2020. máj. 6. 14:37
 3/17 drfauna ***** válasza:
68%
Szia! Szerintem akkor nyúlj be hozzájuk, ha muszály! Egyébként ilyen 16-20 naposan, mert ha anya nem is, a kicsik teljesen pánikba eshetnek, és véletlenül kárt is okozhatnak magukban!
2020. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. máj. 6. 14:40
 5/17 drfauna ***** válasza:
100%
Basszus a muszájt ly-os jével írtam, hová tartok?!
2020. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor ezért volt olyan fura az a szó :D
2020. máj. 6. 14:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A szülés napján vagy másnap ki lehet és kell is venni őket egy gyors egészségügyi vizsgálatra, és súly mérésre. Szórakozni, simogatni nem, hiszen még nagyon kicsik ehhez! Az első két hétben elegendő naponta ellenőrizni őket a ketrecben, és legfeljebb 2-3 naponta mérni a súlygyarapodást. Ezen kívül csak nyugalomra van szükségük. Az anyának pedig folyamatosan szénára, friss vízre és emelt adag C-vitaminra. A kicsiket 3-4 hetesen nemek szerint elkülöníteni, addig maradjanak az anyjukkal.


Azért írtam le, hogy ha már megszülettek, szegény malacok legalább az életük első heteiben rendes körülmények között éljenek, ha már hosszabb távon ezt nem tudod biztosítani két alomnyi kisállatnak.


Ha a hímmel együtt vannak, a nőstény a szülés után azonnal újra vemhes lehet. Szerencsés esetben túléli a vemhességet és az ellést, de évekkel rövidíted az életét, mivel ez nagyon megterhelő a szervezete számára. Ha nincs ekkora szerencséd végignézheted, ahogy egy kicsi elakad a szülőcsatornában és kínok között elpusztulnak, vagy az összevissza pároztatás és a nőstény kimerültsége miatt beteg kicsik születnek. Sajnos a házikedvencként tartott tengerimalacoknál ez elég gyakori, hiszen a szervezezük nem arra van kitalálva, hogy ilyen ütemben szaporodjanak, és mellette hosszú, egészséges életet éljenek. Ha folytatod a szaporítást, szinte törvényszerű, hogy a tengerimalacod rövidke élete alatt valamelyiknek tanúja leszel.


A megoldás, ha azonnal elválasztod a hímet, és az ivartalanításig egy percre sem engeded össze őket. A kicsiket pedig békén hagyod legalább két hetes korukig. Biztosítasz az anyának mindent, és gazdát keresel a kismalacoknak, hogy 4 hetes koruk után ne egy cipősdobozban kössenek ki az út szélén.

2020. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 drfauna ***** válasza:
75%

Egyébként bocsánat előttem lévő, de butaság őket a súlymérés miatt stresszelni. Ha a méretük nő, a súlyuk is. Ha nem, akkor felesleges bármit is csinálni, mert egy nem életrevaló kicsit nem kell megmenteni! Sőt, butaság is, mert ti eladjátok, valaki talán tovább szaporítja, és romlik az állomány. Meg egyébként is, nem sok mindenkinek van olyan kicsi súlyt mérő konyhai mérlegek.

Szóval ne vedd ki őket, csak 16-20 naposan!

2020. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ok köszi de mondtam hogy nem akarjuk ivartalanítani
2020. máj. 6. 14:57
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarjátok ivartalanítani a fiút akkor is külön kell választani. A lánynak nem jó ha folyamatosan szül. A kicsik közül tartsatok meg egy fiút és egy lányt. És két ketrecben legyenek a malacok, egyikben az anya-lánya, másikban az apa-fiú. Probléma megoldva.
2020. máj. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!