Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, ha a nyuszim...

Mit tegyek, ha a nyuszim rágja illetve kaparja a nyakát?

Figyelt kérdés
Csak egy pár napja kezdtem látni, de állatorvoshoz csak holnap visszük. Rágja a nyakát, egy olyan helyen, ahol érzem, hogy van egy búb, ami pici. Igaz, hogy tényleg holnap visszük, de azért gondoltam, itt is megkérdezem, hátha valaki tapasztalt már ilyet, vagy tudja, hogy mi is ez. Remélem semmi komoly, ha mégis az lenne, valamit biztos tesz az állatdoki. Mint itt is többször leírtam, igen, visszük állatorvoshoz. Úgyhogy légyszi hanyagoljuk az olyan válaszokat, hogy HÁT VIDD EL DOKIHOZ mert annyira mi se vagyunk hülyék hogy ne vinnénk el. Az értelmes, rendes válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is! Szép napot mindenkinek!

#betegség #nyúl #állatorvos #Nyakrágás #Nyak kaparás #Nyuszi nyakán púp
2020. máj. 12. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos érdemi választ nem tudok adni. Viszont annyi hogy fontos hogy az orvosnak egzotikus végzettsége legyen.

A város legjobb orvosa vagy aki kutyád életét megmentette nem jó mert nincs képesítése, tehát a nyuszit nem tanulta részletesen.

Fontos tudni hogy van-e neki ilyen végzettsége mert szinte minden orvos elvállalja a nyuszit hozzáértés nélkül.


Sok nyuszi vesztette már az életét a nem hozzáértés miatt. Nem ismerte fel a doki a betegséget vagy rosszul kezelte esetleg altatásnál simán túlaltatta.

2020. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Illetve nem is olyan kicsi, kb 1 centis a púp. Lehet, hogy tályog kialakulása?
2020. máj. 12. 20:48
 3/6 A kérdező kommentje:
1. válaszoló, köszönöm! Ennek az orvosnak van nyulakhoz is végzettsége, nagyon sok allathoz van. Mint írtam nyuszikhoz is. Köszönöm! Illetve, lehetséges hogy tályog kezd kialakulni? Te tudsz ilyesmit? Köszi ha válaszolsz.
2020. máj. 12. 20:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve, ez a nyuszi házinyul,náluk nagyon ritka a túlaltatás, mert ők nincsenek nagyon túltenyésztve. Az egészségük is jobb általában.
2020. máj. 12. 20:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A házi nyuszikat is túl lehet altatni ha injekciózzák.

Ha altatják akkor a nyuszikat csak és kizárólag gázzal szabad.


Lehet tályog is akár majd a doki megmondja. Reméljük a legjobbakat.

2020. máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 drfauna ***** válasza:
80%
Ez csak egy ötlet, szóval lehet, hogy butaságot mondok, de lehet, hogy megcsípte egy szúnyog. Ha igen, akkor nincs baj, ha van oltása.
2020. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!