Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkány egyedül is elvan ?

A patkány egyedül is elvan ?

Figyelt kérdés

Végre rászántam magam hogy patkány tulajdonos legyek, nekem ez már régi vágyam volt. Most mindenhol a tartásukkal kapcsolatban érdeklődöm. Az lenne az egyik kérdésem hogy a patkány egyedül is elvan vagy kell melé egy társ is mint például a tengerimalacoknál?

A másik hogy mekkora ketrecben érzik jól magukat?

A válaszokat előre is köszönöm.



2020. máj. 13. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Én azt olvastam, hogy szociális, társas lények, szóval jobban érzik magukat a nem egyedül vannak :-)

Legjobban az egy alomból származó hím-hím jön ki egymással, de nőstényt is tarthatsz másik nősténnyel. A különböző neműek együtt tartása nem ajánlott, hiszen gyorsan jön a szaporulat.

Remélem tudtam segíteni!

:-) :-) :-)

2020. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Társas állatok, egyedül unatkozni fog, hiányzik neki az interakció a fajtársakkal. Az ember ezt csak részben tudja pótolni, még nappal sem tud mindig vele lenni, a patkány pedig alapvetően éjszakai állat akkor lenne a legaktívabb, amikor az ember alszik. De amúgy sem tud az emberrel úgy kommunikálni, mint a fajtársaival. Nyilván a patkányok sem egyformák, egyiknek jobban hiányoznak a fajtársak, mint a másiknak, vannak morózusabb egyedek is, akik a többi patkányt sem viselik túl jól, de alapvetően társas lények.
2020. máj. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Ahogy az előttem lévők írták C:

Ezek alapvetően társas állatok a többi kis rágcsálóhoz hasonlóan szóval mindenképp ajánlott egy párt szerezni mellé.

A szaporulat elkerülése miatt érdemesebb 2 azonos neműt

2020. máj. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bocsi, első vagyok, csak lehagytam a ketreces részt 😅

Szóval a minimális méret 1-2 patkány számára 70x50 cm legyen, 70-80 cm magassággal.

Ennél kisebben nem érzik jól magukat, de ha ennél eggyel nagyobbat, vagy ekkorát tudsz venni, az már tökéletes :-)

2020. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Társas állatkák, egyedül nem annyira érzi jól magát. Nálam úgy volt, hogy 2 nőstény volt. Amikor itthon voltam, akkor nyitva volt a ketrec és jöttek-mentek mindenfelé. Ha hívtam őket, akkor szaladtak hozzám. :) estére voltak csak a ketrecben, plusz oda jártak be vécézni.
2020. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek a válaszok sokat segítenek nekem. Lene viszont még egy kérdésem. Nekem korábban volt két törpe tengerimalacom akiknek a ketrece 90cm hosszú és 50 cm széles, az megfelelne 1-2 patkánynak?
2020. máj. 14. 11:03
 7/8 anonim válasza:
Milyen magas?
2020. máj. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tengerimalac ketrec nem elég magas a patkányoknak
2020. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!