Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög kézhez szoktatás?...

Törpehörcsög kézhez szoktatás?? Többi lent.. nekem ez fontos kérlek aki látja válaszoljon

Figyelt kérdés
Van egy dzsungáriai törpehörcsögöm és lassan 2 hónapja van meg de kb 3-4hetesen került hozzám a kaját már elfogadja a kezemből odarakom a kezem de nem harap és nem is fél de én félek hogy megharap ha lehet elkerülném azért.nem is visít. odajon amikor hívom de még a takarításon kívűl nem vettem ki a ketrecből.akkor meg pohárral veszem ki.De én azért nem csak nézegetni szeretném nem is tűnik agresszívnak.Sokat Vagyok vele hogy azért szokja a jelenlétem de valaki pls TANÁCS????? A válaszokat előre köszönöm.

2020. máj. 17. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aranyhörim van,eleinte nagyon félénk volt,de nekem úgy sikerült,hogy akárhányszor elmentem a ketrece előtt odaraktam a kezem,h megszagolja.Így szépen meg fogja szokni a szagodat,és mivel ismerős lesz,nem fog félni tőled.És kézbe is veheted,először csak egy kicsit,h épphogy kiveszed,es csak megsimogatod,aztán már bármennyi ideig kézben tarthatod és bármikor kiveheted a ketrecéből :)
2020. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi anonim igen nekem is nagyon félénk volt eleinte de most nem annyira ahhoz képest igen ezt szoktam csinálni de nem zavarja még be is teszem igez odajön de inkább elveszem habár ha meg akarod nézni ha van tiktokod akkor msr.panni néven megtalálsz
2020. máj. 17. 19:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne legyen agresszív, fontosak a megfelelő körülmények.

Nagy méretű ketrec és megfelelő méretű kerék.Zsúfolt kecó stb stb.


Ha ezek megvannak akkor nem fog stresszelni a höri a mozgás hiánytól vagy egyéb mástól.


Innentől meg sok nasi kézből, és sokat beszélj hozzá.

2020. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Ajj nincs tiktokom de szívesen megnézném,szval megkérem egy barátnőm h linkelje be :D
2020. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
persze ezek mind megvannak van sokfajta játék de betartom amit mondtok remélem segíteni fog azért még több válasz jöhet hátha belebotlunk olyanba aki nagyon érti az ilyet🙂
2020. máj. 17. 22:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha sose simogatod meg vagy fogod meg nem fog kiderülni szelid-e. Nem a hörcsőg a félős hanem te.

Lehet a pocok teljesen szelíd.


Ha nagyon félsz hogy megharap fogd meg egy sütőkesztűben vagy egy munkás kesztyűben.

2020. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én hörcsögön egyeltalán nem harap , az első naptólkezdve, de én az elején mégis féltem tőle, pedig láttam Hó gy anyák a kezükbe fogják -tök bátran. Felemelni még mindig nem merem, csak ha rámászik a kezemre. Az előző három harapós volt, de őt is fogtam a kezembe( meg is harapott ,bár nem fájt) de inkább egy téli kesztyű nem fogtam meg. Annyira nem fáj egy hörcsögharapás, főleg egy törpehörcsögé szerintem hagyd ott a kezedet ( de még ne vedd ki először) had szaglászza, ha esetleg megharap akkor elveszed a kezed , lefertőtleníted( bár legtöbbször nem is vérzik) és azután majd pár nap múlva mondjuk kiveszed valamivel( pl a fürdőkádba ,vagy elkerített helyre, mert ha nem mered megfogni , akkor nem nagyon tudod megakadályozni hogy elmenjen és ott próbálod ki ugyanezt , mert ott már lehet nem harap, mert az már nem az ő területe. Ha úgy is harap , akkor fogd ózd kesztyűbe, de arra figyelj, hogy az hogy egy vékony kis recét,( a fogait) érzed halványom, az nem harapás, akkor csak ismerkedik veled( mert hörcsög) és akkor nyugodtan foghatod a kezedbe. Ha az előző harapásoknál belátod, hogy nem fáj , akkor dolgozhatod csak simán a kezedbe (az a legjobb úgy fogja abbahagyni a harapást) remélem tudtam segíteni, kérlek reagálj rá, akkor is ha nem értesz egyet valamiben
2020. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen szerintem hasznos lesz mindenképpen megpróbálom köszi
2020. máj. 18. 10:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nincs mit, örülök, hogy segíthettem
2020. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy hörcsögünk mennyire válik kezessé, nem kizárólag rajtunk múlik. Befolyásolja egyfelől a genetika, azaz hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezik, mennyire barátságos, bátor, illetve mennyire visszahúzódó, félénk jellem, másfelől pedig a korábbi életkörülményei, hogy rendelkezik-e rossz tapasztalatokkal az emberek felől, bántották-e, sokat nyúzták-e, zaklatták-e, hogy mennyit foglalkoztak vele, fiatal korában megszokta-e az emberi kezet, a közelségünket. Többek között ezért érdemes kedvencünket megbízható tenyésztőtől vásárolni. Mindenesetre akármennyire is vadóc állattal van dolgunk, megszelídítésére mindig van esély.


Amikor hörcsögünk megérkezik hozzánk, tegyük be lakhelyére, és néhány napig hagyjuk békén, ne nyúljunk be hozzá, csupán ételt és vizet adjunk neki. Szüksége van némi időre, hogy megszokja új környezetét, felfedezze új otthonát.


Ha már teljesen megnyugodott, megkezdődhet a barátkozás. Töltsünk lakhelye közelében sok időt, és beszéljünk hozzá, hogy szokja jelenlétünket és hangunkat. Ügyeljünk rá, hogy ne rémisszük meg hangos zajokkal vagy hirtelen mozdulatokkal, valamint mindig szemből közelítsünk felé, hogy lásson bennünket, máskülönben ragadozónak tekinthet minket, megijedhet, és ösztönszerűen támadhat is.


Eleinte csak ujjaink közé fogva kínáljunk neki némi ínyencséget. Célszerű hosszabb falatokat adni, ne kelljen túl közel jönnie hozzánk, hogy elvehesse. Ha ez gond nélkül megy, csökkenthetjük a köztünk lévő távolságot, a csemegét tegyük ujjunk hegyére, majd később tenyerünkbe, ekkor már kénytelen lesz közel merészkedni, esetleg belemászni kezünkbe. Előbb-utóbb rádöbben, hogy nem jelentünk veszélyt számára. Amikor a kézből való etetés már problémamentes, ki is vehetjük, illetve megpróbálhatjuk megsimogatni. A megfelelő irányból való közelítésre természetesen továbbra is figyeljünk. Lehetőleg sose ébresszük fel, csak akkor foglalkozzunk vele, ha éppen aktív.


A barátkozás sok esetben rendkívül nagy türelmet és kitartást igényel!


El kell fogadnunk a tényt, hogy egyes hörcsögök az eleség kezünkből való elfogadásánál szorosabb kapcsolatot velünk soha nem fognak kialakítani, míg más egyedek akár órákon át is elfekszenek karjainkban, élvezik a velünk töltött időt.

2020. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!