Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy rágcsáló akkor is rághatja...

Egy rágcsáló akkor is rághatja az akvárium/ketrec felszerelését, ha bőven kap eleséget és biztosan nem éhezik?

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Kicsi hely, ingerszegény környezet okoz ilyet.
2020. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Igen, akkor is rághatja és rágja is, azért rágcsáló a neve. Ezzel is koptatja a fogait. A macska is ilyen célból "köszörüli" a karmait a fatörzsön (függönyön, bútorhuzaton).
2020. jún. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Általában stressz váltja ki vagy a nem megfelelő élőhely.
2020. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
ki akar menni:D
2020. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Valami nem tetszik neki, kicsi a hely, ingerszegény a helye stb.
2020. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
19%
Koptatja a fogait. Ha ez nem történik meg túl nő a foga és abba bele is halhat. Nyugi nincs semmi baj. Hörcsög
2020. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6-osnak. Arra vannak fogkoptató játékok,olcsón beszerezhetők. A rácsokat és a többi dolgot ennek hiányában vagy stressz miatt rágja. Ez elég nagy baj.
2020. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
0%
És ha nincs foglaltatója? Nem írta hó gy lenne
2020. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Az elég baj ha nem vagy tisztában a háziállatod alapvető életfeltételeivel.
2020. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Tinikoromban volt egy dzsungariai torpehorim es en minden nap mindig becsulettel kivettem jatszani a helyerol, ami nem ketrec volt, hanem akvarium es abbol sem a legkisebb. Kivettem futkosni, tanitgatni. Labirintust epitettem neki konyvekbol, feszket csinaltam, szlalomozni tanitottam, neha a vallamon ki is vittem a szabadba magammal. Rengeteget foglalkoztam vele, mindig ket labon allva ugrandozva varta, hogy vegyem ki, amikor hazaertem iskola utan. Na o soha semmit nem ragott meg azon kivul, amit fogkoptatasra adtam neki. Nem jarkalt fel-ala idegesen. A legnyugodtabb, kezesebb horcsog volt, akit valaha lattam. Nagyon szerettem, tobbet is elt meg 1 evvel, mint az atlag.

A testverem is kisirt egyszer egy ilyen horcsogot evekkel kesobb, soha nem foglalkozott vele. Kicsi ketrece volt, nem volt kezhez szoktatva, szinte semmihez nem volt szoktatva, meg a szobajabol is kirakta a zajos nappaliba, merthogy nem tud tole aludni. Bevittem a szobamba szerencsetlen allatot. Harapos volt es folyton ragta a ketrecet, jarkalt, napkozben szinte semmit nem tudott aludni, ideges volt folyamatosan. Ossze-vissza nasiztattak (palacsintaval peldaul), alig volt neki valamije. Annyira stresszes volt, hogy probalt szokni, egyszer egy ilyen szokesi kiserlet utan beragadt a feje a racsok koze es a szeme majdnem kiesett a helyerol. Onnan is en szedtem ki. En takaritottam a ketrecet, en etettem, itattam es probaltam kezhez szoktatni keves sikerrel. Nagyon sajnaltam szegenyt, nem is elt sokat es amikor haldokolt, azt sem vette eszre rajtam kivul senki. Le se szrtak, a kezemben halt meg, simogattam, beszeltem hozza az utolso oraiban.

Azert meseltem ezt most el, mert igenis egy horinel is nagyon fontos a jo tartasi korulmeny, hogy torodjenek vele es hogy nyugalmas elete legyen. Ha folyton ragja a ketrecet, akkor nem jo neki a hely, a kornyezet, keves torodest kap, nem tud elfaradni, nincs min koptassa a fogat. De hogy valamj nem jo neki, az biztos.

2020. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!