Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » ¿Egy ,vagy két NŐSTÉNY kis...

¿Egy ,vagy két NŐSTÉNY kis szíriai aranyhörcsögöt a 3. 3,5 hét után mindenképp le kell választani a mami hörcsögről?

Figyelt kérdés
Leellett az egyik szíriai aranyhörcsögöm, és persze tudom, hogy le kell őket választani egy bizonyos idő után. Csak ez rengeteg külön ketrecet külön helyet igényel mindegyik különrakása (11 lett) a kérdés csak az hogy ha egy vagy kettő továbbra is a mami mellet maradna az mennyire lenne gond? Köszi a válaszért !

2020. jún. 17. 16:50
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Annyira, hogy megölheti őket. Amúgy miért szaporítassz? Mit kezdessz 11 kölyökkel?
2020. jún. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
De míért ölné meg ha addig nevelte?
2020. jún. 17. 17:11
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Mert hörcsög. A hörcsögök magányos állatok, nem tűrik meg a fajtársat maguk mellett.
2020. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet amugy de nekem kb két hónapja egy szakértő akinek vannak hörcsögei az mondta hogy egy nőstényt lehet az anya mellet tartani ha nem verekednek. Csak inkább rákérdeztem máshol is mert több embernek a véleményet szeretném kikérni
2020. jún. 17. 17:38
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy szakértő lehet, ha ilyen baromságot mondott :D
2020. jún. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Hát mar gondoltam én is rá és a kishöriket ha leválasztom a mamiról persze értelemszerű hogy hímek és nőstények külön ők lehetnek eggyütt ? Külön a nőstények és külön a hímek?legalább az eladás napjáig vagy kb 2 hónapig?
2020. jún. 17. 18:10
 7/38 A kérdező kommentje:
Mert az a benyomásom hogy azok az emberek akik tudják (ezzel foglalkoznak ) már csakazértsem mondják meg vagy hülyeséget mondanak.A neten meg amire az ember legjobban kíváncsi arra nemtalál választ . Szeretnék ezzel foglalkozni .Mert szeretem az állatokat és érdekel ez a szakma
2020. jún. 17. 18:17
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szakma, ez szaporítás. A tenyésztéshez ennél jóval több kell. Ráadásul baromira nem értessz hozzá. Mind a 11-et külön kell tenni, mert a tesók is kinyírják egymást, még ha azonos neműek is. Mégegyszer leírom, magányos állatok! Ugye nem akarsz vérfürdőt látni?
2020. jún. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsög nem gondolkodik, hanem az ösztönei szerint él, ahogyan a természetben. Ott pedig magányos életmódot folytat, és a saját fajtársaitól is védi a területét. Ha a természetben egy másik hörcsöggel találkozik, általában megússzák kisebb sérülésekkel, és odébb állnak. Viszont egy kis helyen összezárva csak idő kérdése, hogy mikor okoznak egymásnak halálos sérülést.


Természetesen az anyai ösztön átmenetileg felülírja ezt, különben kihalnának. De ahogy az állatok felnőnek, az anyai ösztönök fokozatosan elmúlnak. Ezért nem szoptatják az anyák a felnott kölyküket, és ezért képesek tovább élni az életüket és szaporodni. A hörcsögöknél ez azzal jár, hogy újraéled a terület védő ösztön. Az állatok nem értik a rokoni szálakat, és nem foglalkoznak vele, ezért létezik beltenyészet is. Ugyanígy a területért ölni is képesek.


Ha tényleg szeretnél tenyésztéssel foglalkozni, előbb alaposan tájékozódj. Ez egy olyan hivatás, amit muszáj nagyon alaposan ismerni elméletben, mielőtt elkezded gyakorolni, különben életekkel játszol, ahogyan most is. A tenyésztés nem arról szól, hogy összeteszel két ellentétes nemű állatot, és várod a csodát. Ha ezzel akarsz foglalkozni, előbb meg kell értened, hogy hogyan viselkednek az állatok és miért. Meg kell tanulnod elkerülni az ilyen alapvető hibákat, és felkészülni minden lehetőségre, problémára. Odafigyelni a vérvonalra akár külföldi tenyészállatok beszerzésével, folyamatos állatorvosi felügyeletet szervezni, élhető körülményeket teremteni az állatoknak, és nagyon, nagyon érteni a fajhoz.


Amíg ez nincs meg, vagy nem is vagy rá hajlandó, addig ne kísétletezz életekkel.

2020. jún. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Én elfogadoma véleményedet de különbem mindet különraktam . És had kérdezzem már meg hány tenéysztő van ma magyarországon kb így általában akik megbízhatóak ?
2020. jún. 18. 00:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!