Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hím malacaim nemi szervébe...

Hím malacaim nemi szervébe mindig beleragad a forgács. Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Tehát, a hegyes kis forgácsdarabok ragadnak bele a nemi szervükbe, de úgy, hogy félig benne is szoktak maradni, amit ki kell húzni! Azt olvastam, hogy ez gyulladást okozhat! Meghát szerintem sem jó. Mit tehetnék ez ellen? Nem tudom átszitálni a forgácsot, mert nincs mivel, meg egy egész ketrecre való forgácsot átszitálni, hát elég macerás lenne, meg ezzel nem hiszem, hogy ki tudnám védeni ezt a problémát. Nem sikerült találnom eddig olyan forgácsot, amiben ne lettek volna hegyes apró darabok, vagy valami oda nem illő. Szerintetek mit csináljak?
2010. aug. 1. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a legközelebbi kisállatkereskedésbe és kérdezd meg nem árulnak-e olyan almot a tengerimalac alá vagy akármilyen almot ami nem forgácsból van. Szerintem ott rögtön meg is tudod venni. De ha nagy melegbe a sétálás vagy autóbuszozás nem kellemes az interneten is megtudod rendelni. Szerintem akkor valami ilyesmire gondoltál nem: [link] ?
2010. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet alájuk fű szénát is tenni,az nem kemény.Az én malackáim nagyon szerették.Lehet csinálni papírcsíkokat állatkereskedésben szoktam látni ilyet is az állatok alatt.
2010. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmit, ha zavarja megfogja a fogával és kiszedi. a fűszéna töredezik és az még bele is szúródik miért hiszitek h az jobb? De szted a természetben ki megy utána hogy kihúzogassa? senki. Magának megoldja.
2010. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos nem tudsz ellene mit tenni:S Nekem is van, és neki is mindig kihúzzuk, ha van benne valami. Széna is volt hogy beleragadt már, 2-3 cenis, egyszer 3 nagyobb forgács darab jött ki, szegény:S Szóval, ha nem forgácsot raksz alá, nem oldódik meg, mert, mint írtam, a széna is beleragad. Papírcsikokat nehogy rakj alá, mert nem tesz neki jót, ha megeszi, és mivel rágcsáló, gonolom megkóstólja majd, és a vegyszerezett, festett papírok érthető okokból nem tesz neki jót. Viszont valami törülközőt, vagy egy fleece nevű anyagot rakhatsz alá, amit nagyon szeretnek, ugyanis jó puha:). De azt gyakrabban, 2-3 naponta kell mosni, illletve érdemes, de nem muszáj naponta lesöpörni, meg az azért nem olyan jó, mert a kaki bele tud ragadni, széttapossák rajta, de egy próbát megér, vagy először kezd egy érgi törülközővel, és ha bejön, akkor megveheted a másik fajta anyagot (Kik áruház, Ikea, Kika, nagyobb CBA, stb.), ez az anyag gyorsan, pár óra alatt megszárad, ez az előnye:)

De ha látsz benne valamit, szerintem vedd ki, nehogy begyulladjon, ne higgy az utolsó válaszolónak!

2010. aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, főleg az utolsó válaszolónak! Vettem fleece anyagot, és most azon vannak! Így nyugodtabb vagyok, elég rémisztő volt kihúzni azt a valamit neki, meg hát nem lehet kellemes szegényeknek, ha a micsodájukban ilyen-olyan dolgok vannak! Igaz macerásabb ez az anyag, mert tényleg minden másnap ki kell mosnom, amíg nem szobatiszták, és nem pisilnek egy helyre. De még kicsik, úgyhogy még akár bele is szokhatnak a sarok WC-be! Mégegyszer köszi!
2010. aug. 3. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!