Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ausztriából szeretnék behozni...

Ausztriából szeretnék behozni Magyarországra hörcsögöt, kell bármilyen papír hozzá, vagy a shengeni övezeten belül anélkül is szállítható?

Figyelt kérdés
Próbáltam már utána járni, de kereskedelmi célú szállításról, vagy haszonállat szállításáról találtam infót. Házi kedvencként tartott állat nem kereskedelmi céllal történő átszállítása pontosan hogy működik, valakinek volt már ilyennel tapasztalata?

2020. jún. 22. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiféle papir nem kell egy horcsoghoz, a husevok esetén kell oltási konyv. De ha tutira akarsz menni, elviszed egy állatorvoshoz, és kérsz egy papirt, hogy egészséges az állat.
2020. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem fog kérdezgetni a határőr, legfeljebb a személyid kéri, az is ritka.

Takard le arra a 10 másodpercre...

2020. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell semmilyen irat, max megdicsérik, milyen aranyos. De le is takarhatod. De osztrák-magyaron pl minket még egyszer se állítottak meg.

Nekem már nem EU-hoz tartozó területről is lettek behozatva, észre se vették őket sehol.

2020. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért a megállítás bár ritka, de átlag 10/1-2 alkalommal azért kérik a személyit az osztrákok.

Most, a határnyitás óta 8/6 az arányom.

De ettől függetlenül tartom, amit írtam, ha a lelked nyugodt, takard le, nem lesz gond!

2020. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!