Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mik az esélyei a 6 éves...

Mik az esélyei a 6 éves tengerimalacomnak kb. 1 hét nem evés után?

Figyelt kérdés
Már többször csinálta azt az utóbbi időben, hogy egyik pillanatról a másikra nem evett, de ez max 2-3 napig tartott. Most viszont az történt, hogy múlt héten kb. hétvégétől egészen tegnapig úgy láttam, hogy egy falatot nem evett. Vizet viszont ivott, talán pont emiatt élte túl? Tegnap visszatért bele az erő is ahogy látom, már csipog, könyörög, ha kell neki kaja, de most is olyan fura az egész. Nem hajlandó enni normális kiszárított füvet, a pitypang levelet is mértékkel fogyasztja. Most újabban a friss bambuszlevelet hajlandó leginkábbm egenni, meg ami meglepett, a félig zöld kajszi barackot. Utóbbival csak kíváncsiságból kínáltam meg, régen erre nem volt nyitott. Két napja csak úgy szopogatta mint egy cukorkát, aztán kiköpte, tegnap óta meg nagyon azt követeli. Ebből viszont sokat nem merek adni neki, mert tudom, hogy emberi gyomorra milyen hatással van. Pár napja kapott fél mili étolajat fecskendőből, ezt erővel lenyomtuk a torkán, létezik, hogy emésztési gondjai voltak, és ez mentette meg az életét? Viszont azt is olvastam, hogy már 12-16 óra után visszafordíthatatlan májkárosodás éri őket, ha nem esznek. Ő meg 1 hétig nem evett. Mielőtt valaki megkérdezi, hogy miért nem vittem állatorvoshoz, a válasz egyszerűen az, hogy mert nincs elérhető közelségben. Max olyan, aki a kutyát be tudja oltani. Szóva utóbbitól kíméljetek. Szóval érdekelne, hogy mekkora az esélye ezek után, hogy egy hétig nem evett, csak ivott? Ma érzek először a szobában szagokat, tehát úgy néz ki mostmár van rendes anyagcseréje is. Hetente szoktam takarítani a ketrecet. Az a baj, hogy ő évekig csak malactápon élt (megjegyzem ezzel is nagyon válagatós, pedig csordultig töltöm a kislátal mindig), szénát nem kapott, hanem nyersen mindent, a füvet is. Emiatt mintha csak erre tartana igényt, hogy mindent frissen. Bambusz levelet is már ha áll pár órát, és elkezd kiszáradni, már otthagyja. Paprikát félek neki adni, mert abból nagyon sokat meg tud enni, viszont valószínű, hogy most is attól lett baja, mert ez volt az előzmény, hogy elkezdett újra kapni paprikát, mivel most jött a szezonja. Aztán összeolvastam mindenfélét, hogy idősebb malacok emésztése nem bírja, még ha korábban gond nélkül is bírta. Nem tudom mivel etessem, hogy az tápláló is legyen, meg a gyomra is birja. Vagy egyszerűen fogadjam el, hogy már idős, és a gyomra bármikor felmondhatja a szolgálatot? Tehát most úgy néz ki minden a régi, annyi különbséggel, hogy már nem futkározza körbe a ketrecet fénysebességgel, meg nem popcornozik, de vannak gyors megmozdulásai, főleg ha meghallja a hangom, vagy ha ételt követel.

2020. jún. 23. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha magadhoz veszel egy állatot, onnantól kezdve te vagy a felelős érte és az életéért. Ha nincs a közeledben egzós doki, akkor fogod magad, beülsz a kocsiba, vonatra, buszra, villamosra, hajóra... és elviszed orvoshoz. Ez a felelős állattartás! Értelemszerűen valami gondja van szegénynek, amit nem tudsz házi praktikákkal megoldani. Ha meg nem vagy képes állatorvoshoz fordulni vele, akkor meg ne tarts állatot. Ilyen egyszerű.
2020. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
A mieinket mindkettőt kutyás orvos vizsgálta meg, az egyiknek agyvérzése volt, a másiknak daganata. Sajnos nem értek hozzá, de öreg malac, lehet rákos mint a mienk. Nem tudod felhívni az orvost? Azért mégis csak többet mondana, mint mi, még telefonon keresztül is.
2020. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Egy hüly$ b@rom vagy!!!mit képz£lsz?!egy hétig nem eszik az állatod,erre nemamhogy es£tleg orvoshoz vinnéd,addig is kényszeretetnéd,étolajat adsz neki?!norm@lis vagy?!?!?EMB$R TE NORM@LIS VAGY?!?!??! most azunnal beülsz egy k€rv@ kocsiba,és elviszed dokihoz ezt a szer£ncsétlen malacot!!!!!hogy lehet valaki ekk0ra gyök$r mint te?!?!??! Messze van a doki?! Ja képz$ld több mint 150-km-t utazok a malacaimmal,hogy a legjobb dokihoz mehessünk!!!grat¥lálok,szuper a hozzáállásod!!!lósz@r se való neked n£mhogy állat!!!
2020. jún. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd dokihoz!! Keresd meg a legközelebbi egzós dokit és vidd el!! B+ a malac nem eszik és szinte haldoklik de te lusta vagy felemelni a seggedet és elvinni messzebre. Állatkínzó vagy azt tudod?
2020. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért az az egy hét elég durva

:( Végül mi lett vele? Remélem el vitted orvoshoz

2020. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
????
2020. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tud valaki valamit róla?
2020. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Életben van, minden a régi, felpuffadt a paprikától. Többet nem fog kapni belőle, mert előtte is volt már hasonlóra példa, csak akkor nem tudtam, hogy ez okozza, meg akkor nem ez volt, hogy ilyen sokáig nem evett.
2020. júl. 2. 01:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!