Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem egy nagyon helyes kis...

Vettem egy nagyon helyes kis törpenyuszit fehéret hogyan kell őt gondozni??

Figyelt kérdés
Igen értem hogy az inetrent nagyon sokat leír de olyan emberre vagy emberekre lennék kiváncsi akik tényleg tujdák hogyan kell őt gondozni esetleg valmi érdekes cikkel már kiengedtem őt a kalitkából futott is de hogyan tovább vann neki benna széna plusz amibe wc het is de még is hogyan kel őt gondozni törődni vele ??
2020. jún. 26. 00:21
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
pisilt láttam ott volt pisi nem kemény a hasa ugrál eszik és szik is szerintem jól van
2020. jún. 27. 13:26
 32/44 anonim ***** válasza:
Bogyók vannak? Az most a legfontosabb kérdés. Ha kakil, akkor minden rendben.
2020. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
még egyenléore nem láttam de legalább pisilt eszik futkározik és iszik is
2020. jún. 27. 14:08
 34/44 anonim ***** válasza:

Ha holnap reggelig nem látsz bogyókat, akkor vidd el dokihoz. Holnap, ne hétfőn, mert az már késő is lehet.


Ha abbahagyja az evést, vagy elkezd gubbasztani, rossz kedve lesz, akkor ne várj holnapig se.


Találtál már exo-s dokit? Fontos, hogy ne sima állatorvoshoz vidd majd ha szükség lesz rá. A nyulak exotikus állatnak számítanak, ezért erre külön képzett orvoshoz kell vinned majd ivartalanítani is. Kétfelé altatási módszer van, az egyik viszonylag biztonságos, a másik viszont nagyon veszélyes egy nyuszira nézve, simán belehalhat. Én anno nem voltam elég tájékozott ezzel kapcsolatban, és csak a szerencsén múlt, hogy nem halt meg emiatt a nyuszim altatás közben. Azóta sok mindent tanultam. Már hat éve velem van a nyuszim, aki egy akaratos, középkorú, imádnivaló, cuki kis hölgyike. ❤ Minden nap hozzám bújik amikor az ágyban olvasok, és puszival ébreszt, ha éjjel elfogyott esetleg a szénája. Már évek óta nincs bezárva, szép lassan nyuszibiztossá tettem a szobámat, így a hálószobában teljesen szabadon mozoghat.


Ha Pest megyében laksz, akkor ott az Exopet az egyik legjobb rendelő. Nemcsak a környéken, hanem az egész országban. Baranya megyében a pécsi Kék Kereszt állatorvosi rendelőt tudom ajánlani. Más megyékben sajnos nem ismerem a lehetőségeket, a Törpenyuszisok facebook csoportban jobban tudnak segíteni.


Remélem hamarosan elkezd bogyózni a nyuszid. Amúgy mennyit eszik? Kapott tápot is?


Elfelejtettem írni, hogy a Cuni Complete tápra is lassan kell átszoktatni. A legjobb először egy pár szemet belekeverni abba a fajtába, amivel a kereskedésben etették. Második nap egy kicsit több Cunu Complete és egy kicsit kevesebb a régiből. 6-7 nap alatt fokozatosan a legjobb átállni.


Szénán, tápon, vízen kívül evett bármi mást?

2020. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
nem evet semmit csak szénát esszik most vettem neki ilyen lógos snacker és igen wcet tehát jo hír láttam bogyokat
2020. jún. 27. 21:56
 36/44 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy bogyózott, akkor most minden rendben van. :)


A lógós snacket szedd ki tőle! Egészségtelen, hízlaló, egyáltalán nem jó neki. Mézzel ragasztják össze. A méz egy összetett cukor, felborítja a nyuszi gyomrában az egyensúlyt, és nagy gondokat okozhat. Tudom, hogy nyusziknak árulják, de ez csak marketing. Ne dőlj be neki. A gyártó nem azt akarja, hogy a nyuszinak jó legyen, hanem hogy minél több pézt keressen. Magyarországon (és máshol is) egy csomó olyan dolgot adnak el nyusziknak, amire nemhogy nincs szükségük, de kifejezetten árt nekik, veszélyes, egészségtelen.


Semmi bolti jutalomfalatot vagy snacket ne adj neki. Három hónapos koráig csak és kizárólag szénát, tápot (Cuni Complete Junior) és vizet kaphat. SEMMI mást. Tudom, hogy szeretnél neki kedveskedni, de bírd ki. Az ő érdekében.


Ha majd eléri a három hónapos kort, akkor szép lassan hozzászoktathatod a friss növényekhez, és jutalomfalatként adhatsz neki friss bazsalikomot, petrezselymet, kaprot, pitypangot, lóherét. Lehet kapni szárított gyógynövény mixet, ezt talán már most is kaphat. Fressnapfben szoktam látni, már házhoz is szállítanak ha nincs a közeledben. Az én nyuszim a szőroldót is nasiként kapja, mert nagyon szereti, és ez még kifejezetten jót is tesz a pocakjának.


Még valami. Nyalósót se adj neki. Semmi szüksége nincs rá megfelelő étrend mellett. Súlyos vesegondokat okozhat.


Csak széna, táp és víz. SEMMI mást ne adj neki, max a szárított gyógynövény mixet amit említettem. (Frisset még ne adj neki, majd csak ha elmúlt három hónapos.)


Érdemes kijegyzetelni, amiket írtam/írtunk. Ez egyszerre nagyon sok információ, nem lehet mindent azonnal megjegyezni. Nekem anno egy egész kis füzetem volt információkkal és ötletekkel.

2020. jún. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Milyen tápot kap most a nyuszi? A kereskedésben is ilyet evett?


Jövő hét elején vegyél majd neki Cuni Complete Juniort, és szép lassan, fokozatosan szoktasd át.

2020. jún. 28. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
aha kösz=onöm szépen csak szénát vizet junioros kaját kap
2020. jún. 28. 10:24
 39/44 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Jó nyuszizást. :)
2020. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2020. jún. 28. 22:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!