Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap talált a kutyám egy...

Tegnap talált a kutyám egy kis sündisznót a kert zegzugosabb részén, délután volt, tehát nappal. Ma délelőtt rájöttünk, hogy ott egy egész fészekaljnyi kis süni van, és az egyik most nappal is a környéken téblábol, szerintetek baj van?

Figyelt kérdés

Minden egyes cikkben azt írják, hogy ha a sün nappal mutatkozik, akkor valami baj van, mert ugye ők éjszakai állatok.

Ezek még kicsik, szerintetek szükséges beavatkozni, vagy nem kell ennyire komolyan venni, amit írnak, ezt a fényes nappal mutatkozást?



2020. jún. 28. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Fogalmam sincs, a süniknél hogy van, de a madaraknál párban etetik a fiókákat. Lehet, hogy itt az egyik elpusztult, így kénytelen nappal is vadászni.
2020. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
De megkérdeznék egy központi számot, hátha tudnak segíteni. Mindenesetre figyeld meg őket fejlődnek-e, eteti-e őket stb., látni fogod ha baj van.
2020. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez meg nem jelent semmit,viszont a kutyadat ne nagyon engedd a kozelebe,megszurhatja,es sokfele betegseget is elkaphat egy sunitol.
2020. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

info_(kukac)_sunbarat.hu

Találtam egy ilyen elérhetőséget, dobj nekik egy levelet. :)

2020. jún. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A pici sün járja a környéket, a nagyot nem is láttuk még. Illetve egyszer, pár hete, az udvar első felében, őt akkor oda vittük hátra, mert túl közel volt az úthoz, itt meg a sebességkorlátozás ismeretlen fogalom...


Nem tudom, hogy neki van-e köze ehhez az alomhoz.

Egyelőre akkor figyelgetem őket, remélem nem lesz szükség az elérhetőségre, de azért köszönöm! :)


A kutyám nem engedem oda a környékre sem, már csak azért sem, mert nagy vadász, ha nem veszem észre időben, képes elintézni őket.

Viszont a nagymamámnak nincs ennyi esze... hiába mondtam neki, hogy hol a sün. 🤬🤬🤬🤬🤬🤬

2020. jún. 28. 13:02
 6/13 A kérdező kommentje:

Eddig figyelhettem őket, hármat láttam, de szerintem vannak többen is. Kb. tenyérnyiek, és kaja után bóklásztak az aljövényzetben, avarban, iszonyú hangosak 😃

Teljes mértékben egészségesnek tűnnek, az egyik kicsit vakarózott, meg volt egy amelyik még a cipőm is odajött megrágcsálni. Egyáltalán nem féltek tőlem. Hirtelen zajokra picit összehúzta magát, puffogott, de amúgy jól néznek ki, szemük tiszta, esznek is.

Nemrég vonultak vissza, gondolom aludni, kicsit később kimegyek újra.

Arra gondoltam viszek ki apróra szelt almát. Sajnos macskatáp nincs itthon, olvastam, hogy azt lehetne nekik még adni...

Azért az alma is jó? Mit lehetne még?

2020. jún. 28. 15:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Fura,a sunik pedig inkabb este maszkalnak,egyebkent banant,magvakat,gilisztat a kertbol tudsz adni nekik:)
2020. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De cuki, szerencsés vagy! Én is szívesen etetném őket, persze nem rendszeresen mert ha picik, meg kell tanulniuk vadászni, aztán ha odaszoknak hozzád az sem jó nekik.
2020. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Fejlemények: végül 15 óra után elvonultak és idáig nem jöttek elő. Most este viszont az anyukát is láttam (vagy legalábbis egy nagyobb sünt). Nem olyan szégyellős sündisznók, lazán elszambáznak előttem. 😊

A kitett almából és kiásott gilisztákból előttem nem kértek, de lehet majd még az éjszaka folytán elfogy.

Nem hiszem, hogy bele kellene avatkoznom, úgy láttam aktívak, egészségesek és életrevalók. 🙂

2020. jún. 28. 21:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennek örülünk! 💕
2020. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!