Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszik is megszeretnek...

A nyuszik is megszeretnek minket??

Figyelt kérdés
A nyuszik is megszeretnek minket kiváncsi vagyok rá mert vettem egy kis nyuszit fog szeretni ?? eggyáltalán hányszor szabd őket simogatni egy nap???
2020. júl. 1. 11:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ilyen, hogy hányszor szabad. Addig lehet amíg engedi, de ne egrecíroztasd folyamatosan. Ő is szeretni fog, ha nem piszkálod folyton. Ha folyton simogatod akarata ellenére félni fog tőled, mert azt hiszi bántani akarod.
2020. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
aha köszönöm szépen
2020. júl. 1. 11:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem nagyon baratsagos, az elejen minden zajtol megijedt, vagy ha bementem egybol felnezett. De 3-4 honap utan ,mar elore szalad oda, de talan meg annyi se kellett neki, szoval szerintem igen
2020. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Van, amelyik igen. Van, amelyik nem.

Az igényük is eltérő, hogy mennyi szeretgetésre vágynak. Nem plüss állatkák, úgyhogy nem lehet őket bármikor nyúzni.

2020. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez erősen nyuszifüggő, vannak antiszoc nyuszik, és vannak nagyon barátságosak is.


Az én nyuszim sosincs bezárva, az egész szoba teljesen nyuszibiztos, ott egész nap szabadon van. Gyakran felugrik az ölembe simiért. Az ágyban gyakran mellém fekszik amikor olvasok, olyankor nyalogat is, meg kocogtatja a fogát. Néha mellettem alszik, bár ebben a hőségben inkább az ablak alatt hűsöl éjjel.


Legyél vele türelmes, néha évek is kellenek, mire egy nyuszi szelíd lesz. Feküdj le mellé a földre, hagyd, hogy ő jöjjön oda hozzád. Etesd a kezedből. Ne te szedd ki a ketrecből, hagyd, hogy magától jöjjön ki. Ha odamegy hozzád, simogasd, amíg engedi. Jelezni fogja, ha elég volt.


Az ivartalanítás után várhatóan nyugodtabb lesz, több simit enged majd és nem lesz agresszív (a felnőtt ivarérett nyuszik gyakran agresszívek, főleg a lányok). A fiúknál megszűnik a vizelettel jelölés, ha lány, akkor meg megvéded a méhráktól (3 éves ivaros lány nyusziknál már óriási az esély a méhrákra!) Mindenképpen vidd el majd exo-s dokihoz ivartalanításra. A Törpenyuszisok facebook csoportban segítenek megtalálni a hozzád legközelebbi megbízható exo-s dokit, és bármilyen kérdésed van, segítenek. A tanácsaikat ne vedd támadásnak, ha valamit nem jól csinálsz, akkor szoktak szólni, de nem azért, hogy bántsanak, hanem hogy minél boldogabb és egészségesebb legyen a nyuszid.


Nem tudom, hogy a tartásáról olvastál-e. Linkelek neked egy kérdést innen az oldalról, én írtam a 4, 6, 19, 23, 25, 28, 29, 30, 32, 34, 36, 37, 39-es válaszokat. Olvasd át őket, mindent leirtam, ami az eszembe jutott.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__10560200..

2020. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
aha értem köszönöm szépen volt olyan lefeküdtem mellé és odaj=ott nyalogatni orrom arcom
2020. júl. 1. 11:50
 7/18 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon jó úton haladsz. Ha nyalogat és kocogtatja a fogát, akkor biztos szeret. :)
2020. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nylagogatot kezemmet mindig nyalja
2020. júl. 1. 12:03
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkor szetencsére úgy tűnik, barátságos nyuszit fogtál ki. :)


Ivartalanítani akkor is vidd el, ha nincs probléma a viselkedésével. Ha ivaros marad, akkor kialakulhat nála agresszió, és egyéb viselkedésbeli problémák. Az én nyuszim kb. egy éves volt, amikor ivartalanítani vittem. A doki azt mondta, hogy már be volt gyulladva a méhe, ha tovább várok, akkor talán nem élte volna túl. Pedig látszatra semmi baja nem volt. Ezért fontos, hogy időben vidd, és mindenképpen exo-s dokihoz.

2020. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
aha akkor elkellene vinni
2020. júl. 1. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!