Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ahol 1 nyuszi elfér ott 2 is?

Ahol 1 nyuszi elfér ott 2 is?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított nőstény törpenyulam lassan nem fogok tudni vele annyit foglalkozni , mint most . Arra gondoltam szereznék neki egy társat , de nem tudom két nyuszi mennyivel lenne drágább , mint most egy . Kiváncsi vagyok a tapasztalatokra .

2020. aug. 6. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden duplázódik árban. Ketszer annyit esznek, kétszer annyit bogyóznak tehát gyakrabban kell almot cserélni.


Az orvosi költségek sokkal magassabbak lesznek. Mert vannak betegségek amiket mindketten elkaphatnak és ugy ekkor mindkét nyuszit kezelni kell.

2020. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk. Mekkora a ketrec, mennyit van kint?


Azzal számolj, hogy a karantén (2 hét) és az összeszoktatás (teljesen változó) idejére legyen két külön ketreced wc-vel, itatóval, szénatartóval, stb


Nem esznek jelentősen többet, úgy értve, hogy megveszed a szénát, amiből az egy nyuszi nem eszik meg minden szálat, de lehet, hogy a másiknak meg pont azok tetszenek. Táp értelemszerűen kétszer annyi fogy majd.


Viszont az a boldogság, amit a nyuszipár láttán érzel, feledteti az esetleges kellemetlenségeket. Tudom, nyálas meg klisés, de tényleg igaz. Sokkal boldogabbak együtt.


Gondolom tudod, hogy ellenkező nemű ivartalanított párt válassz neki

2020. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na, az orvosi költségeket meg ilyesmiket kihagytam, de igen, azzal is kell számolni
2020. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Estére van csak bezárva a 120 cm hosszúságú ketrecben. Tudok a karanténról és , hogy ivartalan hím a legjobb pár neki . Csak az érdekelt mennyire mutatkozna meg pénzügyileg ha lenne még egy . Mert én azt gondolom a mostani nyuszim a széna felét eszi meg akkor a másik pedig a másik felét enné . A táp kétszer annyi nem sokkal drágább , hogy gond lenne . ( versele laga cunu adult) . Az oltás se egy jelentős összeg föleg , hogy jön a Nobivac+ . Csak nem tudom mi az amire nem gondoltam még.
2020. aug. 6. 21:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Almot így is 1-2 naponta cserélek nem gondolom akinek 2 nyula van naponta kétszer cserélni ki nekik . Bár az se drága ha lehet venni Obibol .
2020. aug. 6. 21:33
 6/6 anonim válasza:

Nekem volt egy 7 éves nyuszim, aki nem régen elpusztult. :(

Helyette most vettem 2-t, egy fiút meg egy lányt, de még kicsiként, 6 hetesen hoztam el őket. Lassan a fiút ivartalanítani kell. Én azt ajánlom, hogy bak nyuszit vegyél a nőstényhez. Jobban ki fog vele jönni, mint a lánynyuszikkal. Úgy is ivartalanítva van a nyuszid. :)

Szerintem nem költségesebb 2 nyuszit tartani, persze az is fontos, hogy hol veszed a szénát, ezt-azt nekik. Én nem a boltban veszem, hanem a tenyésztőtől, olcsóbban kijövök még úgy is, amikor az egy nyulamnak vettem mindent a boltban. A takarításuk sem tart több idejig. Mondjuk én bent tartom a nyuszikat és nincs ketrecük. Egy pléden fekszenek, ott van nekik az bili, amibe elvégzik dolgaikat, szobatiszták lettek. A kajájukat, vizület is oda kapják. Amúgy meg, ha jól neveled őket, akkor nagyon tiszta állatok.

2020. nov. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!