Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet a nyuszi?

Mit ehet a nyuszi?

Figyelt kérdés

Most mentettem egy nyuszit ha jól látom mezei nyúl. Most nem tudok kisállat boltba menni. Ezért kérdezem, esetleg milyen zöldségeket ehet. Esetleg répát, paprikát?

És elég ha ma estére füvet rakok alá?



#nyúl #mező #mitehet
2020. aug. 9. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
répát paprikát ehet. Fű evő ezért sok füvet adj neki
2020. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg széna (fű), ez az alap élelmiszere.
2020. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keresd fel a Nyúlmentést, ők vadnyuszikkal is foglalkoznak. Nem egyszerű egy nyulat ellátni, ha nincs gyakorlatod benne, pláne vadat.
2020. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért figyelj, hogy a füvet olyan helyről szedd, ahol nem piszkos.

Nem jó út mellől szedni (ott olajjal, üzemanyaggal, gumiporral szennyezett), sem vasúti töltés közeléből (ott minden van). Ha otthon, a kertből van a fű, akkor is vigyázz, hogy se fekália, se növényvédőszer, se más vegyszer ne legyen rajta!

2020. aug. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Répa és levelek
2020. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Rengeteg fű, mert fűevő. Mellé kaphat különböző zöldséget, gyümölcsöt, mit pl.: répa, paprika, alma, körte stb.

Kereskedésbe semmiképp ne vidd, mert ott a cél az hogy minél kevesebb kiadással minél nagyobb hasznot szerezzenek, vagyis kínozzák az állatokat, és bármelyik állatkínzónak kérdés nélkül eladják. Inkább vedd fel a kapcsolatot a nyúlmentéssel, ők ha szükséges el is viszik a nyuszit.

Egyébként mi volt a baja a vadnyuszinak, hogy meg kellett menteni?

2020. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a nyúlmentést. A vadnyuszik életben tartása nem egyszerű. Eleve nem lett volna szabad elhoznod, csak ha valódi életveszélyben volt. A nyulak nincsenek egész nap a kicsikkel, csak naponta egyszer etetik őket. Így védik őket a ragadozóktól.
2020. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Vad nyuszinak a szabadban a helye .
2020. aug. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

fű, zöldségek, gyümölcsök, széna


Az én nyuszim kedvence a sárgadinnye és az uborka.

2020. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Már eleve tenyésztőnél volt a nyuszi. És a mentést úgy értem hogy éppen le akarták vágni. Megtartani tervezem mert már a családban volt nyúl, csak én így hírtelen nem tudtam mit adjak neki.
2020. aug. 10. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!